E martë, Korrik 23, 2019
Ballina Etiketimet Fuqia e dashurisë

Etiketim: Fuqia e dashurisë

Fuqia e dashurisë, çakordon sistemet e inteligjencës artificiale

Dashuria çakordon sistemet e inteligjencës artificiale që përdoren për të kapur mesazhe të mbushur me urrejtje, që janë gjithnjë e më të përhapur në...

EDITORIAL

Ramushi-pabesia e politikanëve dhe zemërimi i popullit kosovar

Ramush Haradinaj dha dorëheqjen për t'u paraqitur në gjykatën ndërkombëtare për krime lufte në Hagë. Ai dy...

FORUM

Agim Nesho: Departamenti i Shtetit braktis demokracinë në Shqipëri

Nga Agim Nesho (Ish-ambasador në OKB dhe në SHBA. Shkrimi është botuar në revistën amerikane Foreign Policy) Shumë është...

Teoria e Kaosit dhe Reforma në Drejtësi

Nga Vincent W.J. van Gerven Oei Teoria e Kaosit shpjegon sistemet dinamike, të cilat janë jashtëzakonisht të ndjeshme ndaj...