E premte, Shtator 20, 2019
Ballina Etiketimet Fruta

Etiketim: fruta

Perimet dhe frutat e ngrira, më të shëndetshme se të freskëtat

Konsumimi i frutave dhe perimeve të ngrira ju bën që të shijoni manaferrat tuaja të preferuara ose pjeshkë gjatë dimrit, me një shije natyrale...

Këto fruta anti-kancerogjene, ju duhet t’i përfshini patjetër në dietën tuaj

Frutat janë një nga ushqimet më të shijshme që natyra i vë në krye. Gjëja më e mirë është se secili prej tyre është...

Dieta me fruta

Autor i dietës me fruta është nutricionisti amerikan, Jay Rob, i njohur për dietën e tij detoksifikuese treditëshe. Kjo dietë jo vetëm ndikon në...

Dieta vetëm me ujë dhe fruta, dëmton trurin

Një grua rreth 40 vjeç është dërguar në spital në Izrael me dëmtime të trurit, pasi kishte ndjekur një dietë të rreptë duke pirë...

3 dietat më efektive për të humbur peshë

Për të humbur peshën, është thelbësore të bindeni dhe të jeni të vetëdijshëm se dietat efektive dhe të shëndetshme nuk japin rezultate të menjëhershme. ...

Kombinimi i këtyre frutave është vdekjeprurës

Padyshim që frutat janë një nga ushqimet më të shëndetshme dhe të ushqyeshme pasi përmbajnë shumë vlera ushqyese. Por ama janë disa detaje dhe gjëra...

Çfarë është modifkimi gjenetik, dhe pse mbart pikëpyetje të mëdha?

Nga Rachel Ross Modifikimi gjenetik, është procesi i ndryshimit të përbërjes gjenetike të një organizmi. Kjo ka ndodhur në mënyrë indirekte për mijëra vjet, nga...

Fruta dhe perime, sa më shumë të konsumoni më të lumtur...

Lumturia është tek pemët. Një studim tek më shumë se 45 mijë individë tregon që mirëqënia individuale emocionale rritet me konsumin e frutave dhe...

Kujdes çfarë pini! Ja mashtrimi me lëngjet e gatshme të frutave…

Ndodh shumë shpesh që në markete gjen lëngje frutash të paketuara bukur dhe në kartona plot ngjyra! Duket sikur lëngu brenda është i cilësisë më...

Frutat që nuk duhet të konsumohen në të njëjtën kohë

Frutat ndahen në katër grupe: frute acidike (limoni, portokalli, kivi, ananasi etj.); frute sub-acide (luleshtrydhet, molla jeshile, boronica, nektarina etj.); frutat e ëmbël (pjeshka,...

EDITORIAL

Analisti shpërthen “bombën”: Jo vetëm djegie e Parlamentit, por dhe vrasje për trazira me 8 qershor

Gazetari i njohur investigativ Artan Hoxha ka dhënë detaje të tjera lidhur me dokumentin e SHISH, ku...

FORUM

Matthew Palmer, shkrimtari në Departamentin e Shtetit

Kush është Matthew Palmer, i ngakuari i posaçëm amerikan për Ballkanin? Nga ai pritet ndihmë në zgjidhjen...

Nëntë kushtet e Gjermanisë për negociatat, Shqipëria nuk i përmbush as vitin tjetër

Nga Artan Fuga Nëntë kushtet që DW shprehet se Gjermania i ka vendosur Shqipërisë që ky shtet të japi...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com