Ballina Etiketimet Frrok Cupi

Etiketim: Frrok Cupi

Bota e mori vesh. Çfarë do të bëjë politika jonë pas...

Nga Frrok Çupi - Presidenti Donald Trump, në orën e njoftuar prej tij, dje në 2 p. m (sipas orës lokale) njoftoi se do ta...

Sot ranë skemat

Nga Frrok Çupi / Cili ishte dirigjenti i ‘Teatrit’ mes dy selive të Kuvendit? Në njërën seli, ku Ahmet Zogu, ministër i brendshëm ishte kurorëzuar...

Tre cilësitë e kryetarit të ri të PD

Nga Frrok Çupi / Mund të tingëllojnë si 10 cilësitë e komunistit në epokën reale të Partisë Komuniste… Por edhe vetë ajo Partia i kishte...

Komploti Rama- Basha ndaj Gjermanisë politike

Nga Frrok Çupi/ Kryeministri e ka sulmuar rëndë zotin Gunther Krischbaum, deputet i Bundestagut Gjerman. Por edhe Opozita e Bashës ka ndjekur të njëjtën linjë. Ngjarja: Gunther...

O sa mirë me qenë… armen…

Nga Frrok Çupi/ Kryeministri i Armenisë, Serzh Sargsyan, u ul në fronin e kryetarit të qeverisë ditën e martë të javës së kaluar dhe u...

‘Bishti i çadrës’ prapë sot në Shkodër

  Nga Frrok Çupi /Në Shkodër, me ‘bishtin e çadrës’ u tërhoq zvarrë monumenti i Stalinit, u përqesh sekretari i parë i Partisë që ia...

A ka njeri që flet ‘shqip’?

Nga Frrok Çupi / ‘Shqip’ themi në pezhorativ sa herë kërkojmë që tjetri të flasë ‘drejt’, dmth, të thotë të vërtetën…, kësaj i themi ‘fol...

Kur priten vilakët

Nga Frrok Çupi. Kur dëgjova lajmin se deputetit të vetëm të zgjedhur nga populli, Tomë Doshi, ambasada e Amerikës i ndaloi vizën hyrëse për në...

Bie miti i ”listës së zezë”

Frrok ÇUPI Dy herë në gjithë historinë e re ka rënë miti i ‘Listës së Zezë’ me Amerikën. Herën e parë, nga viti 1939 deri...

Sapo nisi thirrja ‘Na shpëto, Amerikë!’

Nga Frrok Çupi Babai i të burgosurit protestues, Florin Onuzi, kërkoi Amerikën që të ‘na shpëtojë’, dhe prandaj u dënua më rëndë i biri. … Këtu...

EDITORIAL

(VIDEO) Si u terrorizuan turistët spanjollë nga pronari i lokalit, Mihal Kokëdhima, në Himarë

Incidenti i ndodhur në Himarë ku pronari i një restoranti me emrin Mihal Kokëdhima dhunoi turistët e...

FORUM

Kullat dhe koncesionet, marrëzia e madhështisë!

Shqipëria, një nga shtetet me bukuri të pafund natyrore e ujore në raport me sipërfaqen e saj...

Rama po e spastron Shqipërinë nga shqiptarët

Nga: Belind Këlliçi Edi Rama po e spastron Shqipërinë nga Shqiptarët! Pasi e mbushi parlamentin, qeverinë, pushtetin lokal...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com