Ballina Etiketimet Frontex

Etiketim: Frontex

FRONTEX që ruan dhe kufirin shqiptar do të punësojë 10 mijë...

Agjencinë Europiane të Kufijve dhe Rojës Bregdetare, Frontex, ka nisur ditën e sotme, rekrutimin e rojeve kufitare. Në prill, Bashkimi Europian ra dakord që në...

Frontex kap 32 kurdë e irakianë në Korçë

Në 24 orët e fundit janë kapur 32 refugjatë nga ana e policisë kufitare në bashkëpunim me FRONTEX. Pjesa më e madhe e refugjatëve...

FRONTEX në Shqipëri, Lleshaj: Luftë ndaj emigracionit të paligjshëm

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj nga Kakavija deklaroi misioni i FRONTEX në Shqipëri ka vijuar tashmë punën, ndërsa theksoi se ky misionin lufton emigracuionin...

FRONTEX: Rritet numri i emigrantëve që kalojnë paligjshëm në kufirin Greqi-Shqipëri

Në një intervistë ekskluzive për Deutsche Welle, zëdhënësja e FRONTEX, Izabela Cooper, tha se numri i emigrantëve që përdorin kufirin Greqi-Shqipëri për kalim të...

Fluks për azil, Merkaj: Në 9 muaj mbi 10 mijë shqiptarë...

Drejtori i Departamentit për Kufirin dhe Migracionin në Policinë e Shtetit, Drejtues i Lartë Eduart Merkaj, në një deklaratë për mediat tha se forcimi...

Shqipëria ”rruga e artë”, Frontex: Në 7 muaj kaluan 5800 refugjatë

Jo vetëm shqiptarët e shohim Europën si vend për të jetuar por edhe refugjatët, e shohim Shqipërinë si rrugën e ''artë'' për kalimin drejt...

Refugjatët në Shqipëri, 13 raste në hetim për akte terroriste

Frontex ka 3 muaj që ndodhet në vendin tonë dhe përgjatë kësaj kohe, janë kapur rreth 1700 emigrantë të parregullt, që kanë tentuar të...

Anija “Oriku” shpëton 36 refugjatë

36 refugjatë u shpëtuan nga anija ''Oriku'' e Forcës Detare Shqiptare, gjatë patrullimit në detin Egje. Lajmin e bëri të ditur Ministrja e Mbrojtjes,...

Frontex në kufirin shqiptar, në 3 muaj janë kapur 1300 azilantë

Misioni ndërkombëtar i kontrollit të kufirit, Frontex bëri publike disa prej rezultateve të punës disa mujore të efektivëve nga disa vende përgjatë vijës së...

Kakavijë/Drejtori i Kufirit dhe zyrtari i policisë çeke vizitojnë Frontex

Drejtori i Departamentit të kufirit, Eduard Merkaj dhe zv/Presidenti i policisë çeke, Martin Vondrasec kanë inspektuar sot pikën e kalimit kufitar të Kakavijës, ku...

EDITORIAL

Presidenti Meta denoncoi planin mafioz të mazhorancës për zaptimin e Kushtetueses

Presidenti Ilir Meta në një konferencë për mediat ka sqaruar sot procedurën ligjore që ka ndjekur për...

FORUM

Gjekmarkaj: Ky shtet tashmë është xhungël. Të nxjerrin një ligj në seancën urgjente për të noterizuar edhe synetlliqet

Nga Agron Gjekmarkaj- Sot akti i juristes Arta Vorpsi la pa mend e gojë të madh e të...

Fatos Lubonja: Për partinë e njerëzve të “Astirit”

Nga Fatos Lubonja Fakti që qeveria, Policia, drejtësia, mediat më të rëndësishme, janë bërë palë me disa pak...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com