E dielë, Dhjetor 8, 2019
Ballina Etiketimet Francesk Radi

Etiketim: Francesk Radi

Tefta Radi tregon historinë e bukur si nisi dashuria me Frankon

Mbrëmjen e kaluar moderatorja Jonida Shehu në emisionin e saj ‘Soiree’ kishte ftuar Tefta Radin bashkëshorten e të madhit Françesk Radi. Ajo ka rikujtuar më...

Promovimi i librit në nder të Françesk Radit, Tefta: Mendimi i...

“Dënimin tim në Fushë-Arrës e kalova me një fjali. Nuk dëshiroja që në shpirtin dhe zemrën e pastër të fëmijëve të mi të mblidhja...

“Duhet pashaportizim për Tironë”, përdhosën bustin e Françesk Radit, reagon ashpër...

Së fundmi në rrjet është shpërndarë një video e disa të rinjëve që nga krodrate Liqenit Artificial janë munduar të përdhosin bustin e artistit...

Përdhosën bustin e Françesk Radit, Elton Deda shpërthen ndaj të rinjve:...

Ditëve të fundit në rrjet ka qarkulluar një video ku dy djem të rinj dhunojnë bustin e artistët të madh shqiptar Françesk Radi, që...

Adriano Celentano kur ka dëgjuar zërin e Françesk Radit: Ky jam...

Bashkëshortja e të ndjerit Françesk Radi, ka vendosur që gjithë krijimtarinë dhe materialet muzikore të tij, t’i rrëfejë në një libër. “Libri do të jetë...

Rozana për të ndjerin Françesk Radi: 1 vit pa ty, si...

Data 3 prill shënon 1 vjetorin e ndarjes nga jeta të këngëtarit të madh shqiptar Françesk Radi i cili është një humbje e madhe...

Françesk Radi përkujtohet në përvjetorin e vdekjes, bust në nder të...

Kantautori i njohur Françesk Radi është përkujtuar në përvjetorin e ndarjes nga jeta nga miqtë, të afërmit dhe dashamirës të muzikës së tij. Në kujtim...

1 vit pa Françesk Radin, fjalët e ndjera të Teftës: Jeton...

Monumenti i Françesk Radit me kitarë është vendosur së fundmi në kodrat e Liqenit Artificial, ndërkohë që sot përkujtohet 1 vjetori i ndarjes së...

Lamtumirat e trishta dhe Ngjarjet Kulturore më të komentuara të vitit...

Nga Albina Gjergji Viti 2017 padiskutim ka qenë një vit shumë aktiv në sfera të ndryshme të jetës. Në Politikë, Media, Sport, Ekonomi, Teknologji, Religjion,...

Tefta Radi: Një dokumentar për Frankon, për shpirtin dhe këngën e...

Nga Zenepe Luka  Familjarët e kantautorit, Françesk Radi, cilësuar si “Çelentano shqiptar”, kanë mbledhur miq dhe të afërm në ditën e 40-të të ndarjes së...

EDITORIAL

Priten arrestime nga prokuroria për ndërtimet VRASËSE

-Kryeprokurori i Republikës Olsian Çela deklaroi në Durrës se hetimet po vazhdojnë në mënyrë intensive për abuzuesit...

FORUM

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...

Libri që lexohet në ditë të pazakonta. Edhe tërmeti është një piramidë e përmbysur

Nga Agron Gjekmarkaj - “Shoqëria Piramidale” e Artan Fuges, libri i duhur pas Termetit “piramidal” ! Pas fatkeqësisë...