E dielë, Dhjetor 8, 2019
Ballina Etiketimet France

Etiketim: france

Reja ka pak dilema, ja formacioni që ka përzgjedhur sonte ndaj...

Shqipëria do të luajë sonte në mbrëmje ndaj Francës në stadiumin “Siant Denis” të Parisit, në një ndeshje që pritet të prodhojë shumë emocione....

“Bah, shumë e shëmtuar”! Ministri i Brazilit fyen Zonjën e Parë...

Edhe një ministër i qeverisë braziliane tha se zonja e parë franceze Brigitte Macron wshtw "me të vërtetë e shëmtuar" të enjten, vetëm disa...

Sulm me thika në stacionin e metrosë në Francë, vdes një,...

Një ngjarje e rëndë është regjistruar pasditen e sotme në stacionin e metrosë Laurent Bonnevay de Villeurbanne. Francë. Sikurse raportojnë mediet vendase dy burra të...

Reya zbulon listën për dy ndeshjet me Francën dhe Islandën

''Koha Jonë'', ka siguruar listën e plotë të ekipit kuqezi, në kuadër të ndeshjeve me Francën dhe Islandën për ''Euro "2020''. Trajneri Edi Reja do...

S’ka azil, Franca dëbon edhe 60 shtetas shqiptarë

Nëpërmjet një charteri nga Franca, në kuadër të fluturimit të përbashkët evropian organizuar nga Franca dhe Frontex, si dhe me mbështetjen e eskortës shqiptare,...

Samiti i pasigurisë – Krerët e G7-s takohen në Biarritz

Vendi i njohur i pushimeve në Francë, Biarritz është gati për të pritur samitin e 7 vendeve më të industrializuara që fillon këtë të...

Festivali i balonave, spektakël në qiejt e Francës

Më shumë se 400 balona me ajër të nxehtë, u ngritën njëkohësisht në qiell, në Chambley Bussieres të Francës, ku edhe mbahet një nga...

Bie papunësia në Francë – Niveli më i ulët në 5...

Totali i papunësisë në Francë ra në tremujorin e dytë në nivelin më të ulët në më shumë se pesë vite. Sipas të dhënave numri...

Francë, përplasen dy avionë, vdesin dy turistë anglezë

Dy avionë francez turistësh janë përplasur në qiell në zonën e Batterie de Viraysse në kufi me Italinë. Ngjarja ka ndodhur paraditen e së...

Amazon, Apple, Facebook dhe Google përballen me një taksë të re...

Senati i Francës dha miratimin përfundimtar për një taksë për kompanitë e mëdha të teknologjisë me të ardhura prej më shumë se 750 milion...

EDITORIAL

Tragjedia e 26 nëntorit. Vasili: 10 pyetje që rëndojnë mbi Edi Ramën

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, në një deklaratë për mediat u shpreh se pasojat e tërmetit të...

FORUM

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...

Libri që lexohet në ditë të pazakonta. Edhe tërmeti është një piramidë e përmbysur

Nga Agron Gjekmarkaj - “Shoqëria Piramidale” e Artan Fuges, libri i duhur pas Termetit “piramidal” ! Pas fatkeqësisë...