E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet France

Etiketim: france

Cipras-Holond, zbulohen bisedat private: Këta qentë gjermanë…

Zbulohen biseda të reja mes presidentit francez, Fransua Holond dhe kryeministrit grek, Aleksis Cipras. Në librin “Një president nuk duhet t’ua thotë atyre”, i...

Britani- Tentuan të trafikonin 14 shqiptarë, dënohet një shqiptar dhe një...

Dy persona, një shqiptar dhe një anglez janë dënuar nga një gjykatë angleze, për akuzën e kalimit të paligjshëm të 14 shqiptarëve mes tyre...

Presidenti rus Vladimir Putin anulon vizitën në Francë

Presidenti rus Vladimir Putin anuloi një vizitë të planifikuar në Francë, pasi Presidenti francez Francois Hollande kishte ngulur këmbë që fokusi i takim të...

Pogba mposht Holandën me një super gol, Portugalia e Belgjika ‘tenis’

Paul Pogba i dhuron fitoren Francës në shtëpinë e Holandës me një super gol psa një gjuajtje nga jashtë zone, të cilën nuk arriti...

Fëmijët në “xhungël”, Franca: Londra të mbajë premtimin

Rreziku që i kanoset fëmijë që jetojnë në xhunglën famkeqe Calais, ka detyruar autoritet Franceze që të kërkojnë më shumë mbajtje premtimesh nga ana...

Francë – Parisi ndalon lëvizjen e makinave përgjatë lumit Sena

Një plan i diskutueshëm për të kthyer në pedonale rrugën përgjatë lumit Sena në qendër të Parisit është miratuar nga këshilli i qytetit. Skema historike,...

Ngjasonte me Kristiano Ronaldon, arrestohet hajduti shqiptar në Francë

Një shtetas shqiptar 21 vjec është arrestuar për grabitje në Francë. Policia arriti ta identifikojë pasi pronari i shtëpisë u tha agjentëve se hajduti...

“Xhungla”e emigrantëve , protesta në Calais

Kampi i emigrantëve në Calais të Francës, nuk është treguar mikpritëse pasi që mijëra protestues do të bllokojnë rrugët kryesore, për të kërkuar mbylljen...

Gjykata Franceze, pezullon ndalimin e burkinit

Në të gjitha bashkitë ku është vendosur masa e ndalimit të burkinit nëpër plazhe, kjo masë nuk do të zbatohet, të paktën deri në...

Ushtria vdekjeprurëse e Francës, në luftë kundër ISIS

Legjioni i ushtarëve vdekjeprurës francezë të quajtur “French Foreign Legion” mund të aktivizohet në luftën kundër ISIS në Lindjen e Mesme, në një përpjekje...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...

Libri që lexohet në ditë të pazakonta. Edhe tërmeti është një piramidë e përmbysur

Nga Agron Gjekmarkaj - “Shoqëria Piramidale” e Artan Fuges, libri i duhur pas Termetit “piramidal” ! Pas fatkeqësisë...