E hënë, Korrik 22, 2019
Ballina Etiketimet France

Etiketim: france

Fëmijët, simboli i masakrës së Nisës

Ajo vajzë e vogël, me pampers, e bërë gati me kujdes, e veshur dhe e zhveshur, duke ndërruar rrobat, kushedi se sa herë. Masakra...

A janë njerëz këta? Xhihadistët festojnë për sulmin në Francë

E sigurtë është që fjalët e thëna nga zëdhënësi i ISIS, Ebu Muhamed el-Adnani el-Shami në vitin 2014, tani janë tragjikisht aktuale: “Mbytni jobesimtarët...

Alarm për bombë, mbyllet aeroporti në Nice

Disa orë nga sulmi që u mori jetën 84 personave dhe la të plagosur dhjetra të tjerë, një pjesë e të cilëve në gjendje...

Veç një djall e di pse gjithë kjo urretje

Nga Gjergj Meta/Se pse është arritur në këtë pikë veç një Zot e di ose më mirë të themi veç një djall e di....

Toleranca franceze

Aurenc Bebja, (Francë) Mbrëmë në qytetin Nice të Francës, ashtu si në shumë qytete të tjera franceze, po festohej me rastin festës kombëtare të 14...

Hoxhaj shpreh ngushëllimet për viktimat në Francë

Ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka shprehur ngushëllime, solidarizimin dhe përkrahjen për qeverinë franceze, popullin e saj dhe familjet  e...

Ilir Meta: Në Francë u sulmuan gjithë qytetarët europianë

Kryetari i Kuvendit z. Ilir Meta u ka nisur sot një mesazh ngushëllimi dy Presidentëve të Parlamentit dhe Senatit të Francës z. Claude Bartolone...

Sulmi në Francë tërbon Rusinë; u bën thirrje udhëheqësve botërorë për...

Rusia po i bën thirrje Europës për të luftuar kjo për shkak të sulmit terrorist në Nisë, Francë. Vladimir Putin ka përsëritur thirrjet për...

Karikatura e fuqishme e sulmit në Nice të Francës

Artisti i "Le Monde", ka përshkruar tmerrin e sulmit në Nice të Francës. Fotografia e një fëmije dhe kukulla e saj, janë pamja më...

Francë; Viktima e mbuluar me flamurin Shqiptar (FOTOLAJM)

Franca u trondit mbrëmë nga një sulm i cilësuar ''horror'', ku ka lënë të paktën 84 vitkima dhe qindra të plagosur. Në Nisë të...

EDITORIAL

Ramushi-pabesia e politikanëve dhe zemërimi i popullit kosovar

Ramush Haradinaj dha dorëheqjen për t'u paraqitur në gjykatën ndërkombëtare për krime lufte në Hagë. Ai dy...

FORUM

Teoria e Kaosit dhe Reforma në Drejtësi

Nga Vincent W.J. van Gerven Oei Teoria e Kaosit shpjegon sistemet dinamike, të cilat janë jashtëzakonisht të ndjeshme ndaj...

Tre vite nga votimi i reformës në drejtësi, reagon Xhixho: Sot maxhoranca kontrollon dhe gjyqësorin

Nga Erisa Xhixho * Sot 3 vite më parë u miratuan ndryshimet kushtetuese që i dhanë jetë reformës...