E martë, Qershor 18, 2019
Ballina Etiketimet France

Etiketim: france

Francë, shefja e FMN-së në gjyq për neglizhencë. Rrezikon 1 vit...

Shefja e Fondit Monetar Ndërkombëtar, Christine Lagarde do të përballet me një proces gjyqësor në Francë, e akuzuar për neglizhencë në lidhje me pagesën...

Në prag të energjisë së pafundshme? “Reaktori i fusionit bërthamor vërtetë...

Shkencëtarët e Institutit gjerman për Fizikën e plazmës, "Max Planck", njoftuan se reaktori i tyre i fusionit, i cili ka filluar në vitin 2015,...

Armët kimike të Shqipërisë nisen drejt Francës për t’u shpërbërë

Tre vjet pas protestave, armët kimike rikthehen sërish në vëmendje të opinionit publik. Këtë herë jo për të sjellë armët kimike në Shiqpëri, por...

Bernard Cazeneuve emërohet kryeministër i Francës

Hollande në një deklaratë në Twitter është shprehur: "Kam emëruar Bernard Cazeneuve si kryeministër të vendit dhe i kam dhënë atij detyrën për formimin...

Cameron, Hollande, Renzi, Rajoy: “annus horribilis” i udhëheqësve europianë

Që nga David Cameron tek François Hollande, nga Matteo Renzi tek Rajoy dhe më tej, tek skandinavët: për shumë udhëheqës europianë, demokratikë tradicionalë të...

Terror do të thotë tmerr

Elementë të rinj ka pak në paralajmërimet e Europolit, por frika nga atentatet shtohet- dhe me këtë IS e arrin synimin e tij. Fjala terror...

Shans për një fushatë elektorale me dinjitet

Max Hofmann François Hollande nuk do të rikandidojë. Me këtë ai i bën vendit të tij një favor të madh, mendon Max Hofmann. Në fillim gjithçka...

Tritan Shehu: Fransua Fillon, kandidati i duhur për President në Francë

Deputeti i PD-së, Tritan Shehu vlerëson se Fransua Fillon është kandidati i duhur i të djathtës franceze për zgjedhjet presidenciale atje. Sipas tij, Fillon është...

Francë, sulmohet një shtëpi murgjish.Gjendet e vdekur nje grua.

Policia anti-terror në Francë është në kërkim të një  personi të aramtosur i cili gjatë natës sulmoi me armë një shtëpi murgjish në pension...

Francë, kandidatët presidencialë qëndrime të kundërta për Putin

Kandidatët konservatorë presidencialë në Francë, Francois Fillon dhe Alain Juppe, mbrëmë vonë e kanë akuzuar njëri-tjetrin lidhur me qëndrimin ndaj Rusisë, në debatin e...

EDITORIAL

Zyrtare nga KE: Negociatat me Shqipërinë nuk hapen

Këshilli i Komisionit Europian vendosi sot të mos hapë negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Vendimi u...

FORUM

Adi Krasta: Nuk e mendoja kurrë se PS do prodhonte liderë hajdutë, injorantë, delitantë…

Adi Krasta, drejtuesi i emisionit “A Show” në News 24, gati e ka shastisur deputetin socialist Bashkin...

Prokuroria, në ditën e saj më të zezë në historinë e saj post komuniste

Nga Ylli Manjani - Askush nga mediat tona nuk pati as qejf e as bythë të botonte ato...