Ballina Etiketimet France

Etiketim: france

Franca: Arrestimi i Ramush Haradinajt nuk ka prapavijë politike

Një zëdhënës i Ministrisë së Jashtme të Francës, Romain Nadal, tha të hënën në Paris se “veprimi ligjor ndaj Ramush Haradinajt nuk ka dimensione...

Paralajmërimi i Ish-prokurorit të Hagës: Nëse Haradinaj ekstradohet, rrezikohet paqja shqiptaro-serbe

Nëse Haradinaj nuk lirohet dhe nëse ai vazhdon të mbahet në paraburgim në pritje të procedurave të ekstradimit në Serbi dhe mbase edhe më...

Zhvillohet në Francë protestë për lirimin e Ramush Haradinajt, emrat e...

Në solidaritet ndaj kryetarit të AAK-së Ramush Haradinaj, i cili u arrestua vetëm pak ditë me parë në Francë është zhvilluar gjatë ditës së...

Protestë në Francë për lirimin e Haradinajt

Protestë për të shprehur pakënaqësi ndaj arrestimit të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj është mbajtur edhe në Francë. Në protestë kanë dalë një numër...

Javën e ardhshme Serbia kërkesë për ekstradimin e Haradinjat

Në filliim të javës së ardhshme, autoritetet gjyqësore në Francë do ta kenë në dorë kërkesën zyrtare të Serbisë për ekstradimin e Ramush Haradinajt...

Ahmet Gjanaj, deputeti Shqiptar në Bruksel, letër Ministrit të Drejtësisë së...

Ahmet Gjanaj, deputeti Shqiptar në Parlamentin e Rajonit të Brukselit i ka drejtuar një letër z. Zhan-Zhak Yrvoas, Ministrit të Drejtësisë së Francës për...

Sot protestë për Haradinajn në Francë (Dokument)

Sot do të mbahet protesta në Colmar të Francës, aty ku u arrestua dhe po mbahet Ramush Haradinaj. Kjo protestë është organizuar si qellim...

Haradinaj, Thaçi, Veseli e Limaj, vërtet fajtorë në Beograd

Çfarë duhet bërë që të ndryshojë diçka për mirë? Për shembull, në takimet bilaterale mes Tiranës dhe Beogradit,  Prishtinës dhe Beogradit, shfuqizimi i këtyre...

LAJMI I FUNDIT / Ramush Haradinaj reagon pas arrestimit në Francë

Lideri i AAK-së dhe ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar për herë të parë pas arrestimit të tij nga autoritetet Franceze, transmeton albeu.com Në...

Arrestimi ish-kryeministrit kosovar që mund të destabilizojë Ballkanin

Ish-kryeministri dhe kryetari i Partisë Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj u arrestua mbrëmjen e së mërkurës në Francë. Vendimi i autoriteteve franceze...

EDITORIAL

Presidenti: Koha që të mos mbetemi edhe në vjeshtë!

Presidenti i vendit, Ilir Meta në një reagim publik në Facebook, shkruan se në 13 tetor duhet...

FORUM

Prekja e gazetarëve, fundi i një Kryeministri

Nga Albana Vokshi Gjuha e urrejtjes së Edi Ramës, dhuna e vazhdueshme verbale, psikologjike, institucionale si dhe fizike,...

SPAK-u dhe reforma si PPP-të!

Nga Flamur Vezaj - Te nisesh reformen e drejtesise ketu e 5 vite me pare me modelin e...