E hënë, Qershor 17, 2019
Ballina Etiketimet France

Etiketim: france

Qytetarët e Gjilanit protestojnë kundër arrestimit të Haradinajt

Qytetarët e Gjilanit kanë protestuar sot në mbështetje të liderit të AAK-së, Ramush Haradinajt, i cili u arrestua nga autoritetet franceze në bazë të...

Franca: Arrestimi i Ramush Haradinajt nuk ka prapavijë politike

Një zëdhënës i Ministrisë së Jashtme të Francës, Romain Nadal, tha të hënën në Paris se “veprimi ligjor ndaj Ramush Haradinajt nuk ka dimensione...

Paralajmërimi i Ish-prokurorit të Hagës: Nëse Haradinaj ekstradohet, rrezikohet paqja shqiptaro-serbe

Nëse Haradinaj nuk lirohet dhe nëse ai vazhdon të mbahet në paraburgim në pritje të procedurave të ekstradimit në Serbi dhe mbase edhe më...

Zhvillohet në Francë protestë për lirimin e Ramush Haradinajt, emrat e...

Në solidaritet ndaj kryetarit të AAK-së Ramush Haradinaj, i cili u arrestua vetëm pak ditë me parë në Francë është zhvilluar gjatë ditës së...

Protestë në Francë për lirimin e Haradinajt

Protestë për të shprehur pakënaqësi ndaj arrestimit të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj është mbajtur edhe në Francë. Në protestë kanë dalë një numër...

Javën e ardhshme Serbia kërkesë për ekstradimin e Haradinjat

Në filliim të javës së ardhshme, autoritetet gjyqësore në Francë do ta kenë në dorë kërkesën zyrtare të Serbisë për ekstradimin e Ramush Haradinajt...

Ahmet Gjanaj, deputeti Shqiptar në Bruksel, letër Ministrit të Drejtësisë së...

Ahmet Gjanaj, deputeti Shqiptar në Parlamentin e Rajonit të Brukselit i ka drejtuar një letër z. Zhan-Zhak Yrvoas, Ministrit të Drejtësisë së Francës për...

Sot protestë për Haradinajn në Francë (Dokument)

Sot do të mbahet protesta në Colmar të Francës, aty ku u arrestua dhe po mbahet Ramush Haradinaj. Kjo protestë është organizuar si qellim...

Haradinaj, Thaçi, Veseli e Limaj, vërtet fajtorë në Beograd

Çfarë duhet bërë që të ndryshojë diçka për mirë? Për shembull, në takimet bilaterale mes Tiranës dhe Beogradit,  Prishtinës dhe Beogradit, shfuqizimi i këtyre...

LAJMI I FUNDIT / Ramush Haradinaj reagon pas arrestimit në Francë

Lideri i AAK-së dhe ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar për herë të parë pas arrestimit të tij nga autoritetet Franceze, transmeton albeu.com Në...

EDITORIAL

Deputeti Maliqi zbardh prapaskenat: Balla i bleu si bagëti deputetët e opozitës

Deputeti Lefter Maliqi në një status të fortë në Facebook ka treguar të gjitha prapaskenat e turpshme...

FORUM

Dekreti zbuloi urrejtjen e Ramës për Kushtetutë e ligj

Nga Ergys Mërtiri Sido që t’i shkojë filli krizës në Shqipëri, dekreti i Metës për anulimin e datës së...

“Përse mund të destabilizohet Shqipëria…”

Nga Kastriot Islami* 1. Projekti i “Serbisë së Madhe”, i konceptuar prej shumë kohësh nga qarqet akademike e politike...