E premte, Dhjetor 6, 2019
Ballina Etiketimet France

Etiketim: france

Kreu i UEFA-s, do ndjekë sfidën Shqipëri-Francë në ”Arenën Kombëtare”

Presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin ka konfirmuar vizitën e tij zyrtare në Tiranë për ndeshjen e fundit eliminatore të kampionatit Europian ''Euro 2020'' mes...

Dëmi që zyrtarët e BE po i bëjnë Shqipërisë, pas dështimit...

Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut nuk ju hapën negociatat. Franca vendosi veton, posaçërisht kundër Shqipërisë dhe në këtë qëndrim kishte në krah, Holandën, Spanjën...

Francë, 60% e grave pranojnë se kanë përjetuar dhunë seksiste në...

Rreth 60% e grave në Europë raportojnë se kanë qenë viktimë të paktën e një forme dhune seksiste apo seksuale në punë, sipas një...

Azil në Francë? Kryeministri Philippe: Kërkesat nga Shqipëria të papranueshme

Franca është mëse e shqetësuar nga kërkesat e larta për azil në këtë vend. Asambleja e Përgjithshme franceze me qeverinë e Presidentit Emmanuel Macron,...

Edhe këtë javë Franca kthen shqiptarët: Nuk ka azil

Edhe këtë javë, në aeroportin Rinas, kanë zbritur shqiptarë të cilëve Franca dhe Belgjika i ka refuzuar kërkesat për azil. Operacioni i riatdhesimit, u...

VIDEO/ Skandal në Francë, polici godet i pari civilin

Një video skandaloze është regjistruar në Francë, ku një polic ka filluar i pari sherrin me një person, anëtar i komunitetit afrikan në shtetin...

Protesta për pensionet në Francë – Mbyllet rrjeti i metrove në...

Pjesa më e madhe e rrjetit të metrove të Parisit është mbyllur gjatë javës, ndërkohë që punëtorët e operatorit publik të transportit RATP organizuan...

Francë, afro 1500 të vdekur nga vala rekord e të nxehtit

Vala rekord e të nxehtit në Francë, e regjistruar në muajt qershor dhe korrik, la 1,435 njerëz të vdekur, nga ku 567 persona vdiqën në...

Gabim trashanik në kryeqytetin francez, ngatërrohet himni i Shqipërisë

Do luhet në stadiumin "Stade de France" takimi mes Francës dhe Shqipërisë, i vlefshëm për javën e 5-të të grupit H kualifikues të Euro...

Mijëra shqiptarë në “Stade De France”, TKZ grumbullohet në Paris

Shqipëria si gjithnjë nuk do të jetë vetëm në rrugëtimin e saj, teksa edhe njëherë do të ketë me vete tifozët besnikë të Kombëtares,...

EDITORIAL

Qeveria, me sytë nga xhepat e Europës

Presidentja e re e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, njoftoi se Komisioni ka akorduar një fond...

FORUM

“Edi Rama qesh në situatë tragjike”, Gjekmarkaj: Kryeministër joserioz, propagandë edhe në gjendje të tmerrshme

Analisti politik dhe profesori Agron Gjekmarkaj i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se...

Artur Zheji: Diktatura doli në sipërfaqe pas tërmetit

Nga Artur Zheji - Është e kotë ti vijmë anash dhe të themi stërhollime. Diktatura ishte e nëndheshme...