E mërkurë, Tetor 16, 2019
Ballina Etiketimet France

Etiketim: france

Gjermania sheh me ankth, nga Franca që zgjedh të ardhmen

Një fitore e Marine Le Pen, udhëheqëses populiste të Frontit Nacional, që duket se e ka pothuaj të garantuar kalimin në raundin e dytë...

VIDEO/ Francë, kandidati për president sulmohet me miell dhe ironizon: Shpresoj...

Kandidati i republikanëve për postin e Presidentit të Francës, Francois Fillon, është sulmuar me miell gjatë një tubimi në pjesën lindore të qytetit francez...

Haradinaj flet ekskluzivisht për Express: Ja çfarë pres të ndodhë nesër

Ramush Haradinaj, në një bisedë telefonike për Gazetën Express, ka folur për procesin e nesërm gjyqësor ndaj tij në Colmar. Lideri i AAK’së thotë...

Gjykata në Colmar nuk do marrë vendim për Haradinajn?

Beograd - Gjykata e Apelit në Colmar, që do të marrë vendim lidhur me kërkesën e Serbisë për ekstradimin e Ramush Haradinajt, nesër, sipas...

Francë /Debati presidencial, kandidatët sulme të ndërsjellta për skandalet

Kandidatët presidencialë francezë janë përplasur në debatin e dytë parlamentar, në të cilin pati sulme të ndërsjellta mes tyre. Në këtë ballafaqim, centrist Emanuel...

Qyteti i lashtë i humbur prej 2,000 vitesh, tani duket befasues...

Hulumtuesit kanë zbuluar një qytet të lashtë romak, ku mendohet të ketë qenë humbur për më shumë se 2.000 vjet. Ucetia që ndodhet në...

Rama në Francë, merr titullin e lartë “Komandant i Legjionit të...

Kryeministri Edi Rama është nderuar në Francë me titullin e lartë “Komandat i Legjionit të Nderit”. Lajmi bëhet i ditur nga vetë kryeministri përmes...

Kryeministri Rama në Paris. Nënshkruhet partneriteti strategjik Shqipëri – Francë

Gjatë vizitës së Kryeministrit Edi Rama në Paris, dy qeveritë kanë nënshkruar një sërë marrëveshjesh të cilat ngrenë kuadrin e bashkëpunimit dypalësh Shqipëri - Francë...

Putin takohet me Le Pen, thotë se nuk po kërkon të...

Presidenti rus, Vladimir Putin është takuar me kandidaten për presidente të ekstremit të djathtë, Marine Le Pen në Kremlin dhe i ka thënë asaj...

Le Pen të premten do të vizitojë Moskën

Kandidatja për presidente e ekstremit të djathtë, Marine Le Pen të premten do të vizitojë Moskën, ku pritet të bisedojë për bashkëpunimin në mes...

EDITORIAL

Luan Rama: Presidenti i Republikës, përtej emrit të Ilir Metës

Nga Luan Rama - Pa dashur të hyj në absurdin jo vetëm kushtetues e ligjor, por edhe logjik...

FORUM

(Mos)hapja e negociatave..?!

Nga Kastriot Islami - Është për të ardhur keq dhe për ta cilësuar lajm shumë të hidhur një...

Negociatat si një kështjellë prej rëre

Nga Patrik Sadikaj Po lexoja me vëmendje deklaratën e ministres për Çështjet Europiane të Francës, e cila është...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com