E martë, Nentor 12, 2019
Ballina Etiketimet France

Etiketim: france

Ekstradohet nga Franca 20-vjeçari, dyshohet se kreu “vrasje”

Një 20-vjeçar shqiptar i shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi dyshohej se kishte kryer ‘vrasje me paramendim’ është ekstraduar nga Franca. Policia njofton se i ekstraduari...

Biletat për Francën, tifozët detyrohen të blejnë edhe për Andorrën

Nga dita e djeshme kanë dalë në shitje biletat për ndeshjen Shqipëri-Francë, e cila do të jetë në fakt edhe sfida e parë zyrtare...

Të shtëna me armë në një xhami në Francë, 2 të...

Dy njerëz u plagosën me armë zjarri para një xhamie në qytetin francez Bayonne. Policia ka arrestuar një të dyshuar, i cili raportohet se është...

Kreu i UEFA-s, do ndjekë sfidën Shqipëri-Francë në ”Arenën Kombëtare”

Presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin ka konfirmuar vizitën e tij zyrtare në Tiranë për ndeshjen e fundit eliminatore të kampionatit Europian ''Euro 2020'' mes...

Dëmi që zyrtarët e BE po i bëjnë Shqipërisë, pas dështimit...

Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut nuk ju hapën negociatat. Franca vendosi veton, posaçërisht kundër Shqipërisë dhe në këtë qëndrim kishte në krah, Holandën, Spanjën...

Francë, 60% e grave pranojnë se kanë përjetuar dhunë seksiste në...

Rreth 60% e grave në Europë raportojnë se kanë qenë viktimë të paktën e një forme dhune seksiste apo seksuale në punë, sipas një...

Azil në Francë? Kryeministri Philippe: Kërkesat nga Shqipëria të papranueshme

Franca është mëse e shqetësuar nga kërkesat e larta për azil në këtë vend. Asambleja e Përgjithshme franceze me qeverinë e Presidentit Emmanuel Macron,...

Edhe këtë javë Franca kthen shqiptarët: Nuk ka azil

Edhe këtë javë, në aeroportin Rinas, kanë zbritur shqiptarë të cilëve Franca dhe Belgjika i ka refuzuar kërkesat për azil. Operacioni i riatdhesimit, u...

VIDEO/ Skandal në Francë, polici godet i pari civilin

Një video skandaloze është regjistruar në Francë, ku një polic ka filluar i pari sherrin me një person, anëtar i komunitetit afrikan në shtetin...

Protesta për pensionet në Francë – Mbyllet rrjeti i metrove në...

Pjesa më e madhe e rrjetit të metrove të Parisit është mbyllur gjatë javës, ndërkohë që punëtorët e operatorit publik të transportit RATP organizuan...

EDITORIAL

Kryeministri Edi Rama i mori të gjitha pushtetet!

-PS ka marrë dje nën kontroll pushtetin më të rëndësishëm në një shtet, që është Gjykata Kushtetuese....

FORUM

Mos ji kaq i qetë sot, nesër e ke radhën ti!

Nga Gentjan Hajdari Teksa po ecja rrugëve të Tiranës nuk po më vinte keq për banorët e Astirit,...

Berisha: Një akt antikushtetues me çmim të shtrenjtë për Shqipërinë!

Nga Sali Berisha Miq, shkaterrimi me qellim kapjen e Gjykates se Larte dhe asaj Kushtetuese nga Edvin Mafia,...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com