E dielë, Korrik 21, 2019
Ballina Etiketimet France

Etiketim: france

Amazon, Apple, Facebook dhe Google përballen me një taksë të re...

Senati i Francës dha miratimin përfundimtar për një taksë për kompanitë e mëdha të teknologjisë me të ardhura prej më shumë se 750 milion...

45 gradë Celsius në Francë – Mbyllen 4,000 shkolla. Philippe: Duhen...

Ministrat francezë zhvilluan një takim për të vlerësuar përgjigjen qeveritare ndaj të nxehtit. Temperatura rekord  prej 45 gradë Celsius janë parashikuar në pjesë të...

Rekord, 45.9 gradë Celsius në Francë

45.9 gradë Celcius arriti termometri të premten në Francë, nivel rekord që kaloi edhe atë të vitit 2003, të nxehtin e tmerrshëm që shkaktoi...

26-vjeçarja drejt Francës për prostitucion, 3 në pranga. Mes tyre 1...

Një punonjëse e policisë kufitare në Rinas, si dhe dy persona të tjerë janë vënë në pranga të policisë. Në operacionin e koduar “TRANZIT”...

3 të vdekur nga i nxehti në Francë

Vala e të nxehtit afrikan që ka futur nën kthetra Europën po shkakton viktimat e para. Tre të moshuar humbën jetën në plazhet e...

I nxehti mbyll shkollat në Francë

Moti i nxehtë që ka përfshirë Francën ka detyruar autoritetet lokale në disa zona të mbyllin shkollat dhe çerdhet. Kështu vetëm në rajonin e...

Spanja bashkohet me Francën dhe Gjermaninë në garën për të ndërtuar...

Spanja i bashkohet Francës dhe Gjermanisë në një projekt për të ndërtuar gjeneratën e ardhshme të avionëve luftarakë. Një model i raketave të reja...

Francë, përleshje mes grupeve shqiptare dhe algjeriane

Një “luftë” e vërtetë shpërtheu natën e së enjtes më 13 qershor në vendin Meynard, në rrethin e Saint-Michel, në qendër të Bordosë. Dhuna ishte...

Francë, përleshje mes grupeve shqiptare dhe algjeriane

Një “luftë” e vërtetë shpërtheu natën e së enjtes më 13 qershor në vendin Meynard, në rrethin e Saint-Michel, në qendër të Bordosë. Dhuna ishte...

Ende rekord kërkesash për azil, në kasollet e shqiptarëve në Francë...

Në kulmin e refuzimit që vendet e BE-së i bëjnë Shqipërisë për ta mbështetur në çeljen e negociatave, Franca ktheu në atdhe 50 shqiptarë,...

EDITORIAL

Opozita deklaron: Ligj antimafia për oligarkët e Kryeministrit Rama

-Paralajmërimi i Partisë Demokratike për biznesmenët e koncesioneve: Kontratat PPP-ve do të jenë pjesë e paketës antikorrupsion....

FORUM

Dikush të thërrasë Bingo! Rrënimi i të gjitha institucioneve kushtetuese të vendit

Nga Andrea Cama Institucionet Kushtetuese janë institucione të përmendura shprehimisht nga Kushtetuta, mosfunksionimi i të cilave përbën dhunim...

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...