E dielë, Nentor 17, 2019
Ballina Etiketimet Franca

Etiketim: Franca

Ky pritet të jetë formacioni i frikshëm i Francës ndaj kuqezinjve...

Franca nuk ka ardhur aspak për shëtitje në Tiranë, teksa synimi i “gjelave” është që ta mbyllin në vendin e parë në grup. Trajneri...

Cana: Francën do ta presim mirë, Kosova na ka dobësuar

Lorik Cana do të jetë sot në tribunë në duelin Shqipërisë dhe Francës, në "Air Albania Stadium". Ish-kapiteni i Shqipërisëka dhënë një intervistë të...

Nuk do ta besoni sa tifozë francezë do të ketë sonte...

Dueli mes Shqipërisë dhe Francës në inaugurimin e “Air Albania Stadium”, o të ndiqet nga afro 22 mijë spektatorë. Stadiumi do të jetë i mbushur...

Edy Reja: Franca jo e pathyeshme, kemi strategjinë tonë, pse jo...

Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, italiani Edi Reja, ka dalë në këto çaste në konferencën e fundit për shtyp në vigjilje të takimit të...

Kushte të reja nga Franca për zgjerimin e BE-së

Zbardhen hollësi nga propozimi i Francës për reformimin e procesit të zgjerimit të Bashkimit Europian. Sipas dokumentit, Franca ka paraqitur katër shtylla ku duhet...

Media franceze: Kërkesat për azil nga Shqipëria janë rritur

Mediat franceze vijojnë të trajtojnë problemin e azilantëve që vijnë nga Shqipëri dhe vende të tjera. Gazeta Lesechos, në një artikull për kostot financiare...

Diplomati francez: Shqipërisë i thamë JO, për reformat e papërfunduara dhe...

Diplomati Jean Louis Falconi, ambasador i Francës në Beograd deklaron se vetoja e Parisit kundër Shqipërisë ishte një “jo” që nënkuptonte dhe mos realizimin...

Franca “veto” dhe për Kosovën: Nuk ka liberalizim vizash

Gjasat që liberalizimi i vizave të jetë dhuratë për Kosovën në prag të Krishtlindjeve janë inekzistente. Përveç Gjermanisë, duket se askush tjetër prej shteteve...

S’ka azil, këtë javë Franca kthen 114 shqiptarë

Në vazhdën e kthimeve, edhe këtë javë në Rinas janë riatdhesuar shqiptarë, ndaj të cilëve vende si Franca i refuzon kërkesën për azil. ''Në...

Franca përgatit ‘’bllokadën’’ e ardhshme për Brexit – Kryeministri Johnson i...

Procesi i Brexit ka marrë një rrjedhë tërësisht të re teksa, parlamenti britanik ka votuar në parim pro marrëveshjes së tërheqjes, por ka refuzuar...

EDITORIAL

Presidenti fillon çmontimin e mafies së RILINDJES

-Ilir Meta ka vendosur që të thërrasë në takim për t’u konsultuar ish-presidentët e Republikës, ish-ministrat e...

FORUM

Xhafaj reagon për Gjykatën Kushtetuese

Ish-ministri Fatmir Xhafaj, ka reaguar në lidhje me debatin mes presidentit dhe mazhorancës për plotësimin e Gjykatës...

Historiani Jusuf Buxhovi: Rama po tradhton Kosovën më keq se Enver Hoxha

“Unë nuk besoj se Enver Hoxha do të tradhtonte Kosovën në këtë mënyrë. Ose nuk do të...