Ballina Etiketimet Franc von Nopça

Etiketim: Franc von Nopça

Franc von Nopça, albanologu që punoi dhe luftoi për kulturën dhe...

Nga Albert Vataj Sot 86 vite më parë u vetvra Baron Franc Nopça. Një figurë e rëndësishme e albanologjisë. Nopça njihej si etnolog, gjeolog, paleontolog,...

EDITORIAL

Moria e zyrtarëve dhe ish-deputetëve të PS dënuar nga “Dekriminalizimi”

Rreth 4 vite më parë Kuvendi i Shqipërisë miratoi ligjin e njohur si ligji i “dekriminalizimit” që...

FORUM

Analiza e “Bloomberg”: Nuk ka datë për Shqipërinë, BE e lodhur me lindjen

Shpresat e Ballkanit për fillimin e negociatave të pranimit me Bashkimin Evropian janë “në fije të perit”...

Ylli Manjani: Gjeji vend atij gishti zoti Ambasador!

Nga Ylli Manjani - Gjeji vend atij gishti zoti Ambasador! Këtë fyerje nuk ta kishim borxh. As ndonjë...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com