E premte, Dhjetor 6, 2019
Ballina Etiketimet Foshnja

Etiketim: foshnja

Vrau ish-bashkëshorten 8-muajshe shtatzënë, foshnja arrin të mbijetojë

Një 51-vjeçar në Britani qëlloi për vdekje ish-bashkëshorten e tij, ndërsa kjo e fundit ishte në muajin e 8-të të shtatzënisë. Ramanogde Unmathallegadoo nuk e...

U plagos me thikë brenda shtëpisë, vdes foshnja 3-javëshe

Një foshnje vetëm 3 javësh ka ndërruar javë, vetëm pak ditë pasi u plagos me thikë sëbashku me nënën e tij 21-vjeçare. Gruaja vazhdon...

SHBA/ “Kur foshnja ra në tokë ishte i mbuluar nga gjaku...

Sulmet në SHBA shkaktuan një sër viktimash, por historia e përciellë më poshtë nga mediat ndërkombëtare ka prekur shumë njerëz në mbarë botën. Në Teksas...

Makabre/ Nëna shqiptare mbyt foshnjën e porsalindur, e fsheh në tavanin...

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur në Prizren, ku një grua ka mbytur foshnjen e saj të porsalindur. Mediat në Kosovë raportojnë...

Mrekulli, nëna me trurin e vdekur prej tre muajsh lind foshnjën

Është mbajtur funerali për një grua 26-vjeçare, e cila lindi të enjten një djalë pavarësisht se truri i vdiq që në dhjetor. Truri i Catarina...

Lind foshnja më e vogël në botë, peshon vetëm 268 gr

Djali më i vogël në botë i mbijetuar i lindur ndonjëherë në Japoni është lejuar të kthehet shtëpi pas një qëndrimi të gjatë në...

Tentoi të lindte duke parë video në Youtube, vdes gruaja

Një grua 25-vjeçare dhe foshnja e saj e sapolindur janë gjetur të vdekur në Indi, pak pasi e reja e paidentifikuar  tentoi të lindte...

Foshnja nxirret nga barku i nënës për trajtim, futet prapë brenda

Një foshnje është nxjerrë nga barku i nënës për trajtim dhe më pas është rikthyer sërish brenda. Procedura e pazakontë u realizua në Bethan Simpson...

Kosovë, 22 foshnja vijnë në jetë në Ditën e Pavarësisë

E djeshmja dhe dita e sotme është festë për kombin shqiptar. Dje u festua Dita e Pavarësisë së Shqipërisë dhe sot data e Çlirimit. Teksa...

Lind foshnja që peshon vetëm 500 gram! (Foto)

Një fëmijë që peshonte  vetëm  500 gram lindi këtë javë pavarësisht se mjekët thanë se foshnja nuk ka gjasa që të jetojë.  Foshnja Hallie...

EDITORIAL

Qeveria, me sytë nga xhepat e Europës

Presidentja e re e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, njoftoi se Komisioni ka akorduar një fond...

FORUM

“Edi Rama qesh në situatë tragjike”, Gjekmarkaj: Kryeministër joserioz, propagandë edhe në gjendje të tmerrshme

Analisti politik dhe profesori Agron Gjekmarkaj i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se...

Artur Zheji: Diktatura doli në sipërfaqe pas tërmetit

Nga Artur Zheji - Është e kotë ti vijmë anash dhe të themi stërhollime. Diktatura ishte e nëndheshme...