E martë, Korrik 23, 2019
Ballina Etiketimet Formula 1

Etiketim: Formula 1

Ylli i Formula 1 prezanton dy “fëmijët”

Ylli i Formula 1, Lewis Hamilton zgjedh që në udhëtimet e tij ta shoqërojnë “anëtarët e familjes”. Bëhet fjalë për dy qentë e tij, Coco...

Video/ Gjashtë vite në “terr”, familja e Schumacher publikon pamjet e...

Informacionet rreth shëndetit të tij mungojnë, por në internet po qarkullon një video e legjendës së Formula 1, Michael Schumacher. Bëhet fjalë për trailerin...

Një çmenduri e vërtetë, ja sa fitojnë pilotët e Formula 1

Kampion në pistë, por edhe në financa. Leëis Hamilton është piloti më i paguar i të gjitha kohërave. Sipas renditjes të publikuar nga “Formula...

Risi në Formula 1, në Melbourne aplikohet rregulli i ri

Kampionati botëror i Formula 1, që fillon këtë fundjavë vjen me risi. Për ta bërë më atraktive garën, drejtuesit e F1 kanë vendosur që...

VIDEO/ Kjo është makina e re Ferrari për Botërorin 2019 në...

Pa asnjë revolucion teknik, por sigurisht me ndryshime në aerodinamikë, Ferrari ka prezantuar makinën e re për Botërorin 2019 të Formula 1. Në një ceremoni...

Formula 1 – “Ferrari” rrit investimet për të fituar sezonin 2019

Louis Camilleri, kreu i prodhuesit italian të automjeteve “Ferrari”, premtoi sot se do të rrisë investimet për të fituar kampionatin në Formula 1 për...

Ndodh mrekullia për Schumacher

29 dhjetori do të shënojë plot 5 vite që nga momenti kur ish-piloti i Formula 1, Michael Schumacher pësoi një dëmtim të rëndë në...

Formula 1/ Raikkonen i shtyn festën e titullit Hamiltonit

Kimi Raikkonen rikthehet pas 5 vitesh në shkallën më të lartë të podiumit dhe e bën këtë në Çmimin e Madh të Austinit, në...

Formula 1/ Ndryshime drastike në Çmimin e Madh të Singaporit

Çmimi i Madh i Singaporit është i radhës në kampionatin e Formula 1, por Marina Bay pilotët do të gjejnë një pistë të ndryshëm...

Ferrari dominon provat zyrtare në “shtëpi”, Raikkonen niset i pari

Dy makinat Ferrari kanë dominuar Çmimin e Madh të Monzës, të zhvilluara pasditen e sotme. Ka qenë pikërisht Kimi Raikkonen ai që ka vendosur...

EDITORIAL

Andi Bejtja: Ja sa mirë e parashikoi Komisioni i Venecias, Reformën në Drejtësi

Gazetari dhe analisti i njohur Andi Bejtja në një shënim në profilin e tij në facebook, në...

FORUM

Koalicioni Qytetar për Shqipërinë jep rrugëzgjidhjen për reformën në drejtësi

3 vjet pas Reformës Soros në Drejtësi (si garantuesi i pushtimit të Shqipërisë nga kanceri Soros) Koalicioni...

Agim Nesho: Departamenti i Shtetit braktis demokracinë në Shqipëri

Nga Agim Nesho (Ish-ambasador në OKB dhe në SHBA. Shkrimi është botuar në revistën amerikane Foreign Policy) Shumë është...