E premte, Dhjetor 6, 2019
Ballina Etiketimet Formacioni

Etiketim: Formacioni

Ky pritet të jetë formacioni i frikshëm i Francës ndaj kuqezinjve...

Franca nuk ka ardhur aspak për shëtitje në Tiranë, teksa synimi i “gjelave” është që ta mbyllin në vendin e parë në grup. Trajneri...

Skema me dy sulmues, ja si pritet të luajë Shqipëria ndaj...

Shqipëria nuk ka më asnjë shans për kualifikimin për në “Euro 2020”, por kjo nuk do të thotë se dy ndeshjet e fundit do...

Formacioni me 11 yjet që mbetën jashtë garës për “Topin e...

Të hënën u zbulua lista me 30 finalistët për “Topin e Artë”. “France Football” ditën e djeshme orë pas ore tregoi listën e lojtarëve...

Andoni: Vetëvendosje, formacioni i 4-t që mund të mposhtë PS, PD...

Analisti Ben Andoni i ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora shpreh bindjen se në të ardhmën Lëvizja Vetëvendosje do të jetë pjesë...

Moldavi-Shqipëri, Reja vjen me një surprizë të madhe në formacionin zyrtar

Kombëtarja shqiptare do të zbresë sonte në mbëmje në fushë për të luajtur në transfertë ndaj Moldavisë. Trajneri Edoardo Reja ka vendosur për formacionin...

Kundër Moldavisë duhet fitore, Reja përgatit ndryshime në formacion

Në ndeshjen kundër Turqisë, Edi Reja i besoi të njëjtit formacion që fitoi kundër Islandës. Ndryshimi i vetëm i detyruar ishte ai i Elseid...

Ky pritet formacioni i Shqipërisë sonte në mbrëmje ndaj Turqisë

Shqipëria sonte në mbrëmje do të luajë shanset e fundit për kualifikimin për në Kampionatin Europian të 2020-ës. Pasditen e sotme kuqezinjtë kanë kryer...

Ky pritet të jetë formacioni i Turqisë ndaj kombëtares sonë (FOTO...

Turqia është duke zhvilluar përgatitjet e fundit në prag të ndeshjes ndaj kombëtares sonë, që do të zhvillohet nesër në mbrëmje. Trajneri Senol Gunes...

3 opsionet, ja si mund të luajë Interi ndaj Juventusit

Të dielën në “San Siro”, do të luhet ndeshja më e rëndësishme e këtij sezoni në Seria A, mes dy ekipeve pretendente, Inter dhe...

Njihuni me formacionin më të mirë të javës në Champions League

Ndeshjet e dyta në grupet e Champions League, u mbyllën me surpriza, duke u shoqëruar me shumë gola dhe zhgënjim. Po cili ishte formacioni...

EDITORIAL

Tragjedia e paralajmëruar e Durrësit dhe Thumanës

-Zbulohet studimi nga “Zëri Amerikës” për banesat në Durrës që i klasifikonte një pjesë të ndërtimeve si...

FORUM

Andi Bushati: Të vdekurit nuk mund të kthehen në pikë sondazhesh për Ramën

Nga Andi Bushati / Edi Rama po e shfrytëzon tërmetin njësoj si Erdogani grushtin e shtetit: si një...

Metamorfoza pas tërmetit: nga tepsija tek tespija…

Nga Prof. Lisen Bashkurti / Tërmeti i 26 Nëntorit 2019 goditi rëndë Shqipërinë, mbarë shoqërinë shqiptare, sikundër edhe...