Ballina Etiketimet Forcat e armatosura

Etiketim: Forcat e armatosura

Forcat e Armatosura, përzgjidhen qitësit më të mirë

''Forcat e Armatosura të Shqipërisë përzgjodhën qitësit më të mirë në kampionatin e zhvilluar për herë të parë me pushkët dhe pistoletat sportive'', tha...

Fuqia e grave nën uniformë, Xhaçka: 14% e tyre në misione...

Balancimi i raporteve gjinore në Forcat e Armatosura po vjen duke u rritur. Pas Policisë së Shtetit edhe uniformat e ushtrisë po vishen gjithnjë...

Mbi 300 vende të lira pune te Forcat e Armatosura, edhe...

Mbi 300 vende të lira pune ofrohen te Forcat e Armatosura të Shqipërisë. Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka thotë se “për çdo të ri...

FA-të, 12 vajza dhe 121 djem nisin stërvitjen në bazën e...

133 të rinj, mes të cilëve 12 vajza nisën Stërvitjen Individuale Bazë në Shkollën e Trupës Bunavi. Lajmi është bërë publik nga ministrja e...

Përmbytjet, Forcat e Armatosura kanë zbarkuar në terren (FOTO)

Reshjet intensive të natës së kaluar krijuan një situatë emergjence në disa zona të Shqipërisë. Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, bën të ditur se...

Ndërhyjnë Forcat e Armatosura, shmanget tragjedia në Manati të Lezhës

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka bën me dije se Forcat e Armatosura kanë parandaluar një tragjedi në Manati të Lezhës. Duke publikuar një video, ministria...

Forcat e Armatosura në Herat vlerësohen me medalje nga NATO

Trupat shqiptare të Forcave të Armatosura, pjesë e kontigjentit të pestë në Herat, Afganistan janë dekoruar me medaljen e NATO-s,si rezultat i shërbimit të...

SHBA ndihmon Forcat e Armatosura me pajisje kundër zjarrit, Xhaçka: Më...

Komanda e Forcave të Armatosura të SHBA në Evropë, nëpërmjet Ambasadës në Tiranë, i dorëzoi Forcave tona të Armatosura pajisje kundër zjarreve me vlerë...

8 Marsi tek Forcat e Armatosura, Xhaçka: Jepuni zë edhe atyre...

Vajzat dhe gratë ushtarake të Forcës Tokësore, në takimin me rastin e 8-Marsit, organizuar në Zallherr bënë pjesë të tyren ministren e Mbrojtjes, Olta...

FA forcon argjinaturën e Vjosës, Xhaçka: Evitojmë përmbytjet

Forcat e Armatosura dhe bashkia Fier po i japin fund përmbytjeve në njësitë administrative Frakull dhe Dërmenas, duke forcuar ndjeshëm argjinaturën e lumit Vjosë,...

EDITORIAL

Qeveria, me sytë nga xhepat e Europës

Presidentja e re e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, njoftoi se Komisioni ka akorduar një fond...

FORUM

Artur Zheji: Diktatura doli në sipërfaqe pas tërmetit

Nga Artur Zheji - Është e kotë ti vijmë anash dhe të themi stërhollime. Diktatura ishte e nëndheshme...

Petrit Vasili: Konçesionet ose KÇK-ja e Edit!

Nga Petrit Vasili (Nënkryetar i LSI) Edi Rama sot tha me gezim dhe vendosmeri sa qindra milion do...