E shtunë, Shtator 21, 2019
Ballina Etiketimet Forca Detare

Etiketim: Forca Detare

Shpëtohen 3 persona që po mbyteshin në det

Forca Detare shqiptare kanë shpëtuar mbrëmjen e sotme 3 persona në rajonin e Shën Janit në Karaburun. Mjeti lundrues Aleksi me 3 persona në bord...

Forca Detare 93 vjet, Xhaçka: Zgjasim edhe një vit qëndrimin tonë...

93 vjet nga krijimi i saj, Forca Detare shqiptare ashtu si gjithë Forca e Armatosur, ka pësuar transformime të thella që i janë  përgjigjur...

Forca Detare 93 vjeç, Xhaçka: Zgjasim dhe 1 vit qëndrimin në...

93 vjet nga krijimi i saj, Forca Detare shqiptare ashtu si gjithë Forca e Armatosur, ka pësuar transformime të thella që i janë përgjigjur...

Defekt në det, Forca Detare shqiptare ndihmon anijen gjermane

Një anije gjermane me vela me 4 persona në bord u ndihmua të rimorkiohej në Portin e Durrësit nga anija “Briza” e Forcës Detare...

LAJM I FUNDIT/ Rrezikonte të mbytej, Forca Detare shpëton peshkarexhën me...

Forca Detare ka shpëtuar sot një peshkarexhe me 4 persona në bord në afërsi të Llamanit që rrezikonte të mbytej për shkak të dallgëve...

Vlorë, shpëtohet peshkarexha në det

Një peshkarexhë në Vlorë u shpëtua nga Forca Detare për shkak se kishte pësuar një defekt në det të hapur. Kapitaneria e Vlorës tha se...

EDITORIAL

SHBA dhe Britania: Pse nuk u dënua Tahiri?!

Ç’paska qenë ky Sajmir Tahiri si një “magazinë” me videopërgjime sa i ka futur frikën krejt mazhorancës,...

FORUM

Përballë tërmetit – solidariteti qytetar, mantenutat e pushtetit dhe qeveria që nuk është!

Nga Luan Rama* Tirana, Durrësi e rrethinat e tyre u lëkundën prej një tërmeti, që sipas sizmologëve, ishte...

Vasili sjellë videon e Spriopalit: Ja si bënte humor me tërmetin

Nga Petrit Vasili- Ja c'thoshte dhe ja se si bente humor kjo e cmendura per termetet pak dite...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com