Ballina Etiketimet Forbes

Etiketim: Forbes

Kush është reperi i parë që shpallet miliarder nga “Forbes”

Jay-Z është reperi i parë që ka arritur të bëhet miliarder sipas revistës “Forbes”. Partneri i Beyonce-s është investitor në shumë kompani, përfshirë dhe...

Historia e familjes që ka aq shumë para sa nuk numërohen...

Ju nuk do ta gjeni familjen Rothschild në Forbes sepse trashëgimia e saj i përket shumë familjarwve. Shuma e saktë që ata zotërojnë është...

“FORBES” rendit miliarderët, mes tyre dy gra

Sipas renditjes më të fundit të revistës ekonomike amerikane "Forbes", megjithëse miliarderët e botës u ulën në numër krahasuar me vitin e kaluar, peshat...

Forbes publikon listën e miliarderëve, njihuni me personat më të pasur...

Forbes ka publikuar listën e personave më të  pasur në botë. Themeluesi i Amazon, Jeff Bezos mban vendin e parë me një pasuri me vlerë...

Pas suksesit historik, “Forbes” shkrim special për rrugëtimin e Kosovës drejt...

Kualifikimi i Kosovës në gjysmëfinalen e Ligës së Kombeve nuk ka kaluar pa vëmendjen e mediave të mëdha. Së fundmi është revista e njohur amerikane...

Forbes: Tirana, vendi më i sigurt në Europë. Simbol i pakontensuar...

“E shndërruar në një qendër për Europën, Tirana është duke përjetuar apoteozën e saj të shkëlqimit nën patronazhit e kryebashkiakut të ri në moshë,...

Aktorët më të paguar të vitit 2018 (FOTO)

Dwayne “The Rock” Johnson pothuajse ka dyfishuar fitimet e tij të 2017 duke arritur 119 mln dollarë në 12 muajt e fundit, sipas listës...

Forbes zbulon listën e aktoreve më të paguara

Scarlett Johansson, është aktorja që ka fituar më shumë përgjatë këtij viti. Ajo kryeson renditjen e këtij viti me 40.5 milionë dollarë fitime deri...

Forbes, Scarlett Johansson, aktorja më e paguar në botë

Ndihma për të shpëtuar botën me Avengers ka ndihmuar Scarlett Johansson të bëhet aktorja më e paguar në botë, sipas revistës Forbes. Johansson, e cila...

“Forbes”: Shqipëria një vend jo i zakonshëm kërkon t’i bashkohet Evropës

Revista prestigjioze amerikane ”Forbes” i kushton një shkrim të zgjeruar Shqipërisë, që e konsideron ”një vend jo i zakonshëm” si edhe kryeministrit Edi Rama,...

EDITORIAL

Shkodra dje u dhunua, por akoma nuk është dorëzuar!

Kryeministri e ka ndarë mendjen për t’i poshtëruar shkodranët, duke përdorur policinë dhe shantazhin. Rilindja do nxjerrë...

FORUM

“Thesi” i Edi Ramës nxjerr vetëm kriminelë, trafikantë, oligarkë…

Nga Kastriot Islami Edi Rama sa herë fut dorën në ‘thes’ nxjerr; i) kriminel a trafikant; ii) të...

Mihali i Qeparoit

Nga Auron Tare Mihali i Qeparoit (pjesa e dyte) Tani qe gjakrat u qetesuan pas incidentit te Porto Palermos...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com