E dielë, Dhjetor 8, 2019
Ballina Etiketimet Fondit Monetar Ndërkombëtar

Etiketim: Fondit Monetar Ndërkombëtar

FMN për ekonominë e Kosovës – “Tarifa mbi importet serbe ka...

Misioni i Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) zbarkoi në Prishtinë në datat 12-18 qershor, për të diskutuar zhvillimet e fundit ekonomike dhe pasqyrën ekonomike të...

Tabaku: FMN, shqetësim për përqendrimin e pushtetit ekonomik te kryeministri

Duke iu referuar raportit të Fondit Monetar Ndërkombëtar të prezantuar një ditë më parë, ish-deputetja e PD, Jorida Tabaku, u shpreh se diagnoza që...

Ekonomia, në moment delikat – Lagarde: Ekzistojnë pasiguri. Eurozona duhet t’i...

Shefja e Fondit Monetar Ndërkombëtar, Christine Lagarde tha se ekonomia botërore ndodhet në një moment delikat, për shkak të ngadalësimit të aktivitetit dhe pasigurive...

EDITORIAL

Tragjedia e 26 nëntorit. Vasili: 10 pyetje që rëndojnë mbi Edi Ramën

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, në një deklaratë për mediat u shpreh se pasojat e tërmetit të...

FORUM

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...

Libri që lexohet në ditë të pazakonta. Edhe tërmeti është një piramidë e përmbysur

Nga Agron Gjekmarkaj - “Shoqëria Piramidale” e Artan Fuges, libri i duhur pas Termetit “piramidal” ! Pas fatkeqësisë...