E hënë, Korrik 22, 2019
Ballina Etiketimet Flutura Acka

Etiketim: Flutura Acka

“Nuk votoj më 30 qershor”, Flutura Açka: S’ka burg që më...

Shkrimtarja Flutura Açka ka deklaruar nga se nuk do të votojë më 30 qershor. Përmes një mesazhi në “Facebook”, shkrimtarja Açka sqaron arsyet pse ka...

Flutura Açka: PS për disa vota bën pakte me djallin

Shkrimtarja dhe publicistja Flutura Açka, e ftuar në emisionin “Provokacija” me Mustafa Nano ka ndarë mendimin e saj për çështje të politikës së gabuar...

Sikur Arba të shihte se si është katandisur shteti

Nga Flutura Açka Shqiptarët e thjeshtë kanë gjithë të drejtën të krenohen për bijën e tyre, Arba Kokalarin. Por entuziazmi i tepruar, nuk na shkon...

Flutura Açka: Koha për pakt kombëtar, politika të tërhiqet disa hapa...

Shkrimtarja e njohur Flutura Açka i bën thirrje qeverisë dhe opozitës të bëjë hapa prapa për të thirrur një tryezë të madhe kombëtare me...

Humbi djalin, shkrimtarja i prek të gjithë me letrën e saj...

Humbja e fëmijës është gjëma më e madhe që mund t’i ndodhë një prindi, gjë që për fat të keq i ka ndodhur shkrimtares...

Po ç’faj na ka Holanda?

Nga Flutura Açka Në qershor të vitit 2014, disa ditë përpara se Shqipëria të merrte statusin e vendit kandidat për në Bashkimin Europian, unë botova...

Intelektualët: Duhet ndryshim, asgjë e keqe nuk ndodh nëse Rama ikën

Artistët që janë kundër shembjes së godinës së Teatrit Kombëtar dhe që protestojnë prej më shumë se një viti, zhvilluan sot një takim me...

Flutura Açka: Do lidhemi me zinxhirë nëse prishin Teatrin Kombëtar

Në tryezën e Partisë Demokratike me Artistët ka folur dhe shkrimtarja e njohur Flutura Açka. Kryefjala e saj ka qenë Teatri Kombëtar por nuk...

Flutura Açka për të birin e ndjerë: A ke zënë shokë...

Shkrimtarja dhe botuesja Flutura Açka postoi në profilin e saj në Facebook një shkrim të ndjerë për djalin Jerin van den Brink, që u...

7 muaj nga humbja e të birit, shkrimtarja rikthehet tek lexuesi

''Mam, prova jote se më ke dashur vërtet, fillon tani. Nëse do të dish të vazhdosh. Bëj gjënë më të mirë që di të...

EDITORIAL

Opozita deklaron: Ligj antimafia për oligarkët e Kryeministrit Rama

-Paralajmërimi i Partisë Demokratike për biznesmenët e koncesioneve: Kontratat PPP-ve do të jenë pjesë e paketës antikorrupsion....

FORUM

Dikush të thërrasë Bingo! Rrënimi i të gjitha institucioneve kushtetuese të vendit

Nga Andrea Cama Institucionet Kushtetuese janë institucione të përmendura shprehimisht nga Kushtetuta, mosfunksionimi i të cilave përbën dhunim...

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...