E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Flamur Vezaj

Etiketim: Flamur Vezaj

“Është rritur jetim, koha do ta tregoj”, gazetari Vezaj jep detaje...

Atentati ndaj prokurorit Arjan Ndoja ka nxitur një sërë reagimesh në radhët e gazetarëve, dhe njerëzve të tjerë të lidhur me median. Ngjarja e rëndë...

SPAK-u dhe reforma si PPP-të!

Nga Flamur Vezaj - Te nisesh reformen e drejtesise ketu e 5 vite me pare me modelin e PPP-ve, rezultati eshte ky qe eshte sot!...

Dënoi me burgim të përjetshëm Lul Berishën, gazetari rrëfen skenarin si...

Një ditë më parë KPK shkarkoi nga detyra gjyqtarin pranë Apelit për Krimet e Rënda Tiranë, Gurali Braimllari, kandidatin për Gjykatën Speciale. Në lidhje...

Gjermanët kanë përgjime që lidhin Spiropalin me kokainën

Gazetari Flamur Vezaj, përmes një shkrimi të gjatë në facebook, ka publikuar disa dyshime që lidhen me ish-drejtoreshën e doganave, Elisa Spiropalin e cila...

Vezaj nga Bostoni: Murataj i lirë prej 3 vjetësh në Shqipëri...

Gazetari Flamur Vezaj në një lidhje telefonike në emisionin "360 Gradë" në RTV ORA direkt nga Boston deklaroi se Admir Murataj lëvizte i lirë...

Ironizon gazetari i njohur: Grabitësit ‘’nuk kishin faj’’… është për...

Gazetari Flamur Vezaj ka reaguar në lidhje me grabitjen që ndodhi ditën e djeshme në Rinas. Në një postim në rrjetet sociale, ai ka...

Jetimët shqiptarë në Siri, kërkojnë ndihmë!

Nga Flamur Vezaj Në dhjetor të 2014 në Siri ishin 31 femijë nga Shqipëria nën moshën 18 vjeç ku 23 pre tyre ishin të mitur,...

Flamur Vezaj: Kryeministri Rama në përgjimet e dosjes “VOLVO 4”

Gazetari i kronikës ka publikuar një shënim në faqen e tij në facbook ku shpjegon detaje nga dosja e shumëdiskutuar 339. Sipas gazetarit Flamur Vezaj...

Gazetari i njohur: Një prokurori i duhen 3 muaj për çertifikatë...

 Nga Flamur Vezaj Të marrësh dëshmin e penalitetit, duhet të presësh 10 ditë deri 2 javë! Të marrësh vërtetim që ke mbaruar ose jo shërbimin Ushtarak...

Shërbimet në Shqipëri dhe DSIK-ja e kryeministrisë

Nga Flamur Vezaj Të marrësh dëshmin e penalitetit, duhet të presësh 10 ditë deri 2 javë! Të marrësh vërtetim që ke mbaruar ose jo shërbimin Ushtarak të...

EDITORIAL

Tragjedia e 26 nëntorit. Vasili: 10 pyetje që rëndojnë mbi Edi Ramën

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, në një deklaratë për mediat u shpreh se pasojat e tërmetit të...

FORUM

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...

Libri që lexohet në ditë të pazakonta. Edhe tërmeti është një piramidë e përmbysur

Nga Agron Gjekmarkaj - “Shoqëria Piramidale” e Artan Fuges, libri i duhur pas Termetit “piramidal” ! Pas fatkeqësisë...