E dielë, Shtator 15, 2019
Ballina Etiketimet Fitorja

Etiketim: fitorja

“Pokeri” ndaj Islandës ishte historik për kombëtaren tonë

Shqipëria dje në mbrëmje mori një fitore historike 4-2 ndaj Islandës. Që prej themelimit të FSHF-së dhe ndeshjes së parë zyrtare të vlefshme për...

Bare: Shumë njerëz nuk besonin, do të arrijmë në maja

Keidi Bare zhvilloi një tjetër ndeshje shumë të mirë me kombëtaren tonë mbrëmjen e sotme. Mesfushori që luan te Malaga është shprehur se Shqipëria...

Si ndihmuan armët kimike që Assad të afrohet me fitoren

Pas shtatë viteve shkatërruese të luftës civile në Siri, të cilat kanë lënë më shumë se 350,000 njerëz të vdekur, Presidenti Bashar al-Assad duket...

Chela fitore me vuajtje ndaj Vidit, Lazio mundet dhe skuqet dy...

Kompletohen ndeshjet e dyta në Europa League të fazës së grupeve, teksa nuk kanë munguar edhe surpriza. Frankfurti ka fituar 3-1 ndaj Lazios, teksa...

City merr fitoren e parë në Champions, mund në “frymën e...

Manchester City mori një fitore me shumë vuajte 2-1 kundër Hoffenheim në “Wirsol Rhein-Neckar Arena”. Hoffenheim e nisi mjaft mirë ndeshjen duke kaluar që...

Mezani: Nuk do të imitoj Likën, fitorja me Teutën na jep...

Vetëm dy ditë në krye të skuadrës, por që ndikuan për t’u ndërruar “fytyrën” Luftëtarit. Gentian Mezani me të drejtë u shfaq i buzëqeshur...

Shqipërisë i mjafton “perla” e Xhakës ndaj Izraelit, Strakosha një “Superman”...

Shqipëria e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme aventurën në Ligën e Kombeve. Kuqezinjtë rrëmbyen 3 pikët e para në Ligën...

Jehona e fitores së Orban: Ditë e keqe për BE, e...

Rizgjedhja e Viktor Orban për një tjetër mandat në krye të Hungarisë është pritur me entuzizëm nga ekstremistët e djathtë në vendet e Bashkimit...

Gashi rrezikon të humbasë finalen

Shkëlzen Gashi rrezikon të humbasë sfidën e parë përballë Seatle, në finalet e Konferencës së Perëndimit. Sulmuesi shqiptar u dëmtua në kavilien e djathtë,...

Sfida ndaj Izraelit, 5 arsye pse fiton Shqipëria

Kombëtarja shqiptare do të zbresë në fushën e “Elbasan Arenës” për të zhvilluar ndeshjen e radhës të kualifikueseve për Botërorin 2018. Kuqezinjtë do të...

EDITORIAL

Radio shtetrore gjermane DW: Në Tiranë kriza politike vazhdon

Nga DW/ Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ftoi palët politike në Shqipëri të ulen në tryezën...

FORUM

Aleatët e Bashës: S’ka pakt PD-PS, marrëveshje vetëm pozitë-opozitë

Flasin përfaqësuesit e aleatëve të Partisë Demokratike, Petrit Vasili, Fatmir Mediu, Mesila Doda, Agron Duka dhe ndard...

Pse marrëveshja Rama-Basha s’duhet me çdo kusht

AGRON GJEKMARKAJ/   Bashkë me gjethet që kë puten nga pemët, ashtu e që mbi të gjitha do të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com