E premte, Shtator 20, 2019
Ballina Etiketimet Financimi

Etiketim: financimi

Tap siguron financimin – 3.9 mld euro në total, një hap...

Gazsjellësi Transadriatik ka plotësuar të gjitha nevojat financiare, bën me dije vetë konsorciumi. Bëhet fjalë për një financim prej 3.9 miliardë eurosh të siguruara...

Sa lekë shkojnë për bashkitë? – Si ka ndryshuar financimi në...

Financimi për bashkitë në formën e transfertës së pa kushtëzuar është rritur ndjeshëm nga viti në vit. Kështu nga vitit 2011 ku financimi ka...

Skandali 1 milion euro. Mediat që kanë përfituar nga fondi grek

Sot ka dalë në dritë një skandal i madh, ku nga pala greke mësohet, sipas burimeve të TCh, se janë financuar mbi 1 milion...

Rriten fondet për parashkollorin – Financimi për vitin 2019 bazohet në...

Ndryshon skema e financimit të arsimit parashkollor. Duke filluar nga viti i ardhshëm qeveria nuk do të financojë më këtë sektor duke u bazuar...

Financimi për fermerët – Ulet fondi nga 5.3 mld lekë, në...

Mbështetja financiare për   prodhimin bujqësor, blegtoral, agroindustrial dhe marketingun  do të ulet gjatë vitit 2019. Nga  5.3 miliardë lekë që është aktualisht do të...

Financimi në bujqësi – Rihapen aplikimet për agroturizmin dhe bujtinat

Sipërmarrësve dhe fermerëve u jepet sërish mundësia të aplikojnë për të përfituar financim në masën 50 për qind për investime në agroturizëm dhe bujtina....

Hafizi: Ja kush e financon LIBRA

Nga Mimoza Hafizi Ka një kuriozitet të arsyeshëm, që e mirëkuptojmë, rreth financimit të LIBRA-s. LIBRA është organizatë politike e ngritur mbi parimin e vetëfinancimit përmes...

Meidani: “Duhet transparencë në financimin e fushatave”

Ish-presidenti Rexhep Meidani, ka qenë sot pjesë e një tryeze me temë, “Financat e partive politike si perspektive në diskutimin publik dhe pjese e...

EDITORIAL

Sajmir Tahiri, shantazh Ramës dhe kryeministri e “dënon” me “shërbim prove”!

Çështja më kriminale e trafikut të drogës dje zyrtarisht është e mbyllur. Dhe duke mbyllur çështjen "Tahiri"...

FORUM

Bujar Nishani: Dje, prova më e fortë e kapjes së Drejtësisë nga mafia dhe krimi i organizuar

Nga Bujar Nishani -  Dje, pushteti i drejtësisë tentoi t’u thotë shqiptarëve se nuk ka prova për ish-ministrin e akuzuar...

“Dënimi” i Tahirit, humbi ligji, fitoi morali

Nga Andi Bushati Nëse procesi i Saimir Tahirit shërbeu për të bindur shqiptarët për implikimin e thellë të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com