Ballina Etiketimet Financial Times

Etiketim: Financial Times

”Financial Times” thyen mitin, për herë të parë do drejtohet nga...

“Financial Times” emëroi sot Roula Khalaf, drejtoreshë në redaksinë e saj, kjo është gruaja e parë në këtë pozitë në më shumë se 130...

Shqipëria, ndër pesë destinacionet turistike të sugjeruara nga Financial Times

Gjergjia Skena nëntokësore e muzikës elektronike në Tbilisi ka bërë që disa ta quajnë këtë qytet si "Berlin i ri". Magazinat prej grafiti të kthyera...

Financial Times: Vetoja e Macron-it ndaj Shqipërisë, një gabim historik

Vetoja e presidentit francez Emmanuel Macron kundër çeljes së negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, javën e kaluar mund të mbahet...

Financial Times: Shqipëria shpreson te Reforma në Drejtësi për t’u pranuar...

Financial Times i ka dedikuar një artikull çeljes ose jo të negociatave të Shqipërisë me BE-në, ku flitet për reformat që vendi ka ndërmarrë...

Merkel, Presidente e Këshillit Europian? “Financial Times”: Me shumë mundësi!

Sipas ”Financial Times”, mes kandidatëve që janë në tavolinë, më i mundshmi është ai që e sheh Kancelaren Merkel si presidente të Këshillit Europian. Fërkime...

“Financial Times”: Weber i papërshtatshëm për kreun e KE

Bashkimi Europian duhet të refuzojë kandidatin Weber dhe sistemin tregtar të diskutueshëm që përfaqëson, shkruan sot “Financial Times”, në një editorial që në mënyrë...

Negociatat/ Proges-raporti i BE, Financial Times: Tirana jo gati

Progres-raporti nga ana e komisionerit Europian për Negociatat e Zgjerimit të Fqinjësisë, Johannes Hahn, për dy vendet kandidate të hapjes së negociatave si Shqipëria ...

Financial Times: BE të hapë negociatat me Shqipërinë e Maqedoninë e...

Nga Tony Barber, Financial Times Historia duhet të jetë një shkollë, jo një burg”, thotë Nikos Kotzias, ish-ministër i jashtëm grek. Për Ballkanin, të ‘shqyer’ nga...

Financial Times shkruan për Shqipërinë: Gabim nëse…

Bashkimi Europian duhet të shpërblejë Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë me hapjen e negociatave për anëtarësim në samitin e Qershorit, përndryshe rrezikon të përhapë...

Maqedonia po, Shqipëria jo! FT: Negociatat, disa në Bruksel e mendojnë...

‘Financial Times’ i ka dedikuar një tjetër shkrim Ballkanit Perëndimor dhe gjasave për një zgjerim të mundshëm të Bashkimit Europian, ku thekson se, Merkel...

EDITORIAL

Turpi i KPA, Vettingut. Shkarkim politik vetëm se e dekretoi Presidenti Meta

Besnik Muçi, anëtari i Gjykatës Kushtetuese ka folur pas vendimit të KPA (Vettingut) që e largoi nga...

FORUM

Diplomati Bashkurti: Përse duhet vlerësuar dhe mbështetur Presidenti Meta

Prof. Lisen Bashkurti- Mbas pështjellimeve institucionale dhe politike, mbas kaosit opinional dhe mediatik është përsëri Presidenti Meta që...

Paloka: Pse e zgjat kot Rama shkarkimin e Presidentit?!

Nga Edi Paloka* Nuk e kuptoj cfare shqetesimi ka Rama per shkarkimin e Presidentit?! Cfare rendesie ka cfare...