E mërkurë, Tetor 16, 2019
Ballina Etiketimet Filmi

Etiketim: filmi

Eduart Grishaj: Ju zbuloj ambicien e “Gjyshes” dhe projektet e radhës...

Shfaqet sonte premiera e "Gjyshes", regjisori dhe skenaristi i njohur rrëfen për gazetën "Koha Jonë" frymëzimin që e nxiti të realizonte filmin me metrazh...

RTSH transmetoi filmin e minorenëve homoseksualë për 1 Qershorin, reagon ashpër...

Radio Televizioni Shqiptar transmetoi pak ditë më parë një film të dy djemve minorenë homoseksualë, me rastin e një qershorit, duke qenë se qershori...

Komedia qesharake dhe e neveritshme e Ermal Mamaqit dhe Elvana Gjatës,...

Ermal Mamaqi dhe Elvana Gjata po luajnë një tjetër komedi me komedinë e tyre “Dy gisht mjaltë”. Prej dy ditësh publiku shqiptar është bombarduar me...

Kanë, ja lista e filmave në garë për “Palmën e Artë”

Këto janë emrat e njëzetë e një filmave në garë për çmimin e “Palmës së Artë’’ në Festivalin e 72-të të Filmit në Kanë. “The...

Rrëfimi prapa filmit më komik e më kontrovers të historisë së...

Në prag të 40-vjetorit të realizimit, gazetari Phil Hoad bisedon me dy anëtarë të trupës Monty Python, për filmin ikonik “Life of Brian” (Jeta...

Filmi i regjisorëve gjermanë: Shqipëria në “Rrugën drejt dritës“

Në Këln u shfaq premiera e dokumentarit për Shqipërinë: “Rrugë drejt dritës“, në kuadrin e serisë filmike me titull “Trashëgimia vizuale e komunizmit –...

Filmi “A Clockwork Orange”: Si u realizua monumenti i kinemasë moderne?

Në një bashkëbisedim me gazetarin e ditores Guardian, Phil Hoad, aktori Malcolm McDowell rrëfen procesin e punës së filmit kult “A Clockwork Orange”, me...

“2 gisht mjaltë” e Ermal Mamaqit nga mbrëmja e së mërkurës...

Dy të sapomartuar shqiptarë nisen për muaj mjalti në Karaibe por nuk arrijnë kurrë në destinacion. Një histori e tillë, vjen me nota humori...

Filmi më i madh që s’u bë kurrë

Një film i ri i bazuar në novelën klasike të fantashkencës, do të dalë më 2020, por a do të përputhet me vizionin surreal...

Pjesa nga filmi i njohur kthehet në sfidën e fundit të...

Filmi “Bird Box” është kthyer në sfidën më të re në rrjetet sociale. Në film aktorët duhet t’i mbajnë sytë e lidhur në mënyrë...

EDITORIAL

Luan Rama: Presidenti i Republikës, përtej emrit të Ilir Metës

Nga Luan Rama - Pa dashur të hyj në absurdin jo vetëm kushtetues e ligjor, por edhe logjik...

FORUM

Haje tani atë m.. që doje! Haje e mos u ngopsh kurrë!

Nga Agim Xhafka E bëra një spiunllik që në mëngjes. Shkova në polici e thashë se Berti, kushëriri...

Shqipëri: Qytetarë, mbani vesh, ju flet Edi Rama!

Censurë, fshirje e shkrimeve në internet, presion ndaj gazetarëve, kështu është situata e shtypit në Shqipëri, që...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com