E martë, Korrik 23, 2019
Ballina Etiketimet FIFA

Etiketim: FIFA

Tjetër skandal, arrestohet zëvendëspresidenti i FIFA-s!

FIFA merr një goditje të rëndë. Ditën e sotme në Paris është arrestuar zëvendëspresidenti i qeverisë së futbollit dhe njëkohësisht presidenti i konfederatës afrikane...

Renditja në FIFA, Shqipëria humbet një pozicion

Renditja zyrtare e FIFA-s pritet të publikohet më datë 4 prill, por nga një përllogaritje e thjeshtë e “Football Rankings”, duke marrë parasysh ndeshjet...

Infantino premton ndryshime drastike në aktivitetet e FIFA-s

FIFA i ka hapur udhë formatit të ri për klube, i cili do të startojë duke filluar nga viti 2021 dhe do të zhvillohet...

FIFA turpëron Italinë: Edhe Gaboni i ka stadiumet më të mira

“Situata e stadiumeve në Itali është diçka që shkon përtej çdo logjike. Ky vend ka një pasion dhe një kulturë futbollistike të jashtëzakonshme”. Me...

Chelsea reagon zyrtarisht ndaj dënimit të FIFA-s

FIFA njoftoi sot se ka dënuar Chelsean me ndalimin e kryerjes së transferimeve për dy sesionet e ardhshme të merkatos, duke gjetur shkelje te...

FIFA bllokon merkaton e Chelsea-t

FIFA ka penalizuar ekipin e Chelsea-t duke i bllokuar merkaton për dy sezonet e ardhshme, pasi klubi ka shkelur rregullat në lidhje me transferimin...

FIFA godet ashpër Chelsean, dënim i rëndë për klubin anglez

Sikur mos mjaftonte kriza që po kalon, FIFA i ka dhënë sot një goditje të rëndë klubit anglez të Chelseat. Institucioni më i lartë i...

Shqipëria e Panuçit në pikiatë, publikohet renditja e re e FIFA-s

Nuk ka zhvilluar asnjë takim që pas përfundimit të Ligës së Kombeve por Shqipëria vijon të humbas terren në renditjen mujore të publikuar nga...

Në mars, FIFA rimodelon Botërorin e Klubeve

E ardhmja e futbollit të klubeve mund të ndryshojë në mënyrë rrënjësore të nesërmen e këshillit të FIFA-s, pasi takimi i programuar në mars...

Goli i anuluar/ Ish-gjyqtari i FIFA-s: Nëse ma bënte mua, ia...

Ish-gjyqtari i FIFA-s, Lorenc Jemini ka komentuar golin e anuluar të Tomislav Bushiç ndaj Skënderbeut me pretendimin se lojtari preku topin me dorë. I ftuar...

EDITORIAL

Andi Bejtja: Ja sa mirë e parashikoi Komisioni i Venecias, Reformën në Drejtësi

Gazetari dhe analisti i njohur Andi Bejtja në një shënim në profilin e tij në facebook, në...

FORUM

Koalicioni Qytetar për Shqipërinë jep rrugëzgjidhjen për reformën në drejtësi

3 vjet pas Reformës Soros në Drejtësi (si garantuesi i pushtimit të Shqipërisë nga kanceri Soros) Koalicioni...

Agim Nesho: Departamenti i Shtetit braktis demokracinë në Shqipëri

Nga Agim Nesho (Ish-ambasador në OKB dhe në SHBA. Shkrimi është botuar në revistën amerikane Foreign Policy) Shumë është...