E shtunë, Korrik 20, 2019
Ballina Etiketimet Fier

Etiketim: Fier

“Drejtori i Policisë Fier aksidenton për vdekje qytetarin”

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari dixhital që akuzon drejtorin e policisë së Fierit se ka aksidentuar për vdekje një qytetar....

FOTO LAJM/ Rama me viçat në Libofshë të Fierit

Kryeministri Edi Rama ishte sot në Libofshë të Fierit, në inaugurimin e një ferme blektorale. Pas vizitës në fermë kryeministri ka postuar disa foto në...

Basha: Ne jemi opozita proeuropiane që garanton ndryshimin e kërkuar nga...

Në takimin me strukturat e Partisë Demokratike në Fier, lideri i opozitës huazoi nga mediat botërore togfjalëshin “protestues proeuropianë”, që ata po e përdorin...

E rëndë në Fier, aksidentohet autobusi nga Kosova, 2 të vdekur

Një ngjarje tragjik ka ndodhur mëngjesin e sotëm, në qytetin e Fierit, me pasojë vdekjen e dy personave. Gazetari Joljo Dine raporton për “BalkanWeb”...

Fierakët sfidojnë Ramën: Hajde o gangster (VIDEO)

Nënkryetarja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj i është bashkuar protestës së mijërave fierakëve kundër vizitës së kryeministri Edi Rama sot në këtë qytet. Përmes disa video-ve...

Fier, hapet zyra e re e aplikimeve për dokumente biometrike

Në bashkinë Fier u hap zyra e re e aplikimeve për dokumente biometrike e cila është ngritur në bashkëpunim me kompaninë koncesionare koncensionare. Në...

Fier, luleshtrydhet pa treg përfundojnë në kanal

Për shkak të mungesës së tregut për shitje, kultivuesit e luleshtrydheve në fshatin Adë të njësisë administrative Frakull kanë vendosur ta hedhin prodhimin në...

Si po ndërtohen 22 km autostradë në Fier me 2.7 mln...

Ndërtimi i by pasit të Fierit është një histori e komplikuar si shumica e investimeve publike në Shqipëri, por punimet në 22 kilometrat e...

Mijëra protestues nga Fieri drejt Tiranës

Qindra mbështetës të opozitës janë nisur nga Fieri drejt kryeqytetit për të marrë pjesë në protestën e opozitës. Gazetari Ervis Kuçi raportoi për “BalkanWeb”...

Shkrumbohet një banesë në Fier, shkak një shkëndijë elektrike

Një banesë është shkrumbuar nga flakët paraditen e sotëm ne qytetin e Fierit për shkak të një shkëndije elektrike. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “15...

EDITORIAL

Miratohet nga kryeministri Rama “RRUGA E FLORIRIT”, 258 milionë euro për 17 km!

Seanca e fundit e Parlamentit ka shërbyer për të mbyllur qokat e fundit të qeverisë për këtë...

FORUM

Ramushi

Herën e kaluar, Ramush Haradinaj dha dorëheqje nga posti i Kryeministrit, pasi Gjykata e Hagës e kishte...

BE dhe SHBA imponuan shtyrjen dy herë të zgjedhjeve në Maqedoni. Po në Shqipëri

Nga Petrit Vasili - BE dhe SHBA imponuan shtyrjen dy here te zgjedhjeve ne 2016 ne Maqedoni...