E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet FETÖ

Etiketim: FETÖ

Edhe Shqipëria i shpall luftë FETO-s?

Shqipëria është zotuar ta ndihmojë Turqinë në luftën kundër organizatës terroriste FETO. Këtë garanci ministri i brendshëm turk Süleyman Soylu e mori gjatë takimit...

Të vërtetat për FETO-n në median gjermane

Gazeta “Süddeutsche Zeitung” e Gjermanisë, në artikullin e saj të përgatitur në lidhje me organizatën terroriste FETO ka zbuluar përpjekjet e shpërlarjes së trurit...

Bushati i mbyll derën Turqisë për FETO-n, kujton Rilindasit

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Çavusoglu, në konferencën e përbashkët për shtyp me homologun Ditmir Bushati, në Tiranë, i kërkoi shtetit shqiptar që...

Ministri i Jashtëm turk-qeverisë: Largoni FETO-n

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Çavusoglu, kërkuar nga Shqipëria në konferencën e përbashkët për shtyp me homologun Ditmir Bushati që të largojë “terroristët...

Turqia thirrje Greqisë: Ekstrado pjesëtarët e FETO-s, ndikojnë në miqësinë tonë

Kryeministri i Turqisë, Binali Yıldırım, deklaroi se për fat të keq, anëtarët e organizatës terroriste FETO kohëve të fundit, janë duke e parë Greqinë...

Vrasja e ambasadorit rus në Turqi, arrestohet një person i ‘afërm’...

Forcat turke të rendit kanë arrestuar të enjten në Ankara një ish nëpunës civil, anëtar i dyshuar i FETO-s, me akuzën se qëndron prapa...

Kosova çudit gazetën turke: Të parët në Europë që dorëzuan gylenistë

Në titullin “Agjencia Turke e spiunazhit, me ndihmën e Kosovës, kap gjashtë të dyshuar të lidhur me FETO” gazeta turke “Hurriyet” duke u thirrur...

Gazeta pro Erdogan në Turqi sulmon ministrat Ahmetaj dhe Bushati: Kumbarët...

Gazeta Turke “Yeni Akit”, një e përditshme me linjë të fortë pro Presidentit Rexhep Tayp Erdogan pasqyron në faqet e saj analiza të shpeshta...

Interpoli heq Turqinë nga baza e të dhënave

Vendimi për të pezulluar aksesin e Turqisë në bazën e të dhënave të individëve të kërkuar erdhi pas përpjekjes së grushtit të shtetit të...

Ambasadori turk në Tiranë: FETO, rrezik për sigurinë kombëtare të Shqipërisë

Ambasadori i Turqisë në Tiranë, Hidayet Bayraktar, ka deklaruar se pret nga Shqipëria që të ndërmarrë hapa konkretë kundër shtrirjes së organizatës së Fetullah...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

Lorenc Vangjeli: Të gjithë mëkatarët që zbuloi tërmeti

Nga Lorenc Vangjeli - Ende pa u zbuluar emri i kryeprokurorit të ri, tërmeti i nëntorit i kishte...

Tërmeti si shans për të forcuar pushtetin personal!

Nga Kastriot Islami Tërmeti po rezulton me pasoja katastrofike për qytetarët por një mundësi e artë apo shans...