E hënë, Korrik 22, 2019
Ballina Etiketimet Festivali

Etiketim: Festivali

Georgina shkëlqen në Festivalin e Kanës (FOTO LAJM)

Georgina Rodriguez ishte e pranishme mes të ftuarve të rëndësishëm në Festivalin e Kanës, në Francë, duke tërhequr vëmendjen e të pranishmëve, e veçanërisht...

Shqipëria pjesë e Festivalit të Kanës me filmin ”The Van”

Shqipëria do të jetë  pjesëmarrëse në Festivalit e Filmit në Kanë në kategorinë e filmave me metrazh të shkurtër me prodhimin kinematografik “The Van”. Ky...

Festivali vetësakrifikues i një sekti sufi

Mijëra pelegrinë po udhëtojnë për në perëndim të Indisë për të marrë pjesë në një festival mysliman "Sufi", në të cilën ndjekësit kryejnë veprime...

“Viti i ri kinez” edhe në Tiranë, festivali i fenerëve në...

Sheshi Skëndërbej, në prag të Vitit të ri Kinez, por edhe për të festuar 70-vjetorin e vendosjes së marrëdhënieve diplomatike midis Republikës Popullore të...

Soni Malaj flet për festivalin: E emocionuar pas asaj që ndodhi

Soni Malaj ka marrë pjesë në Festivlin e Fundvitit në RTSH me këngën “Më e fortë”. Madje gjatë netëve të Festivalit ajo u përfol edhe...

Starton “TIFF 2018”, edicioni i 16-të i festivalit më të rëndësishëm...

Nis edicioni i 16-të i Tirana International Film Festival. Festivali më i rëndësishëm i kinematografisë në vend ka bërë bashkë 127 produksione, ku filmi...

“Takimi mes dy botëve”, festivali ku muzika klasike bashkohet me folkun

Do të flasim sot për një ngjarje kulturore e cila kulmoi me një koncert shumë të rëndësishëm në Pallatin e Brigadave. Festivali "Takimi mes...

FOTO/ Festivali i tatuazheve, mijëra burra e gra ekspozojnë trupin në...

Mijëra burra dhe gra japoneze kanë dalë në rrugë të veshur vetëm më mbathje për të marrë pjesë në festivalin e përvitshëm në të...

Rusi, festivali i skulpturave prej akulli për pjesëmarrësit në Botërorin 2018

Festivali i skulpturave të akullit është një nga aktraksionet kryesore gjatë ditëve të dimrit në kryeqendrën ruse, Moskë, raporton Anadolu Agency. Skulptorët rusë janë përpjekur...

RTSH s’pyet: ”Hajde flasim për ngacmimet seksuale në TV shqiptare”

Ky ishte padyshim viti ku u fol më hapur e më shtruar për ngacmimet seksuale në Hollywood. Shumë gra të famshme dhe jo vetëm...

EDITORIAL

Ramushi-pabesia e politikanëve dhe zemërimi i popullit kosovar

Ramush Haradinaj dha dorëheqjen për t'u paraqitur në gjykatën ndërkombëtare për krime lufte në Hagë. Ai dy...

FORUM

Teoria e Kaosit dhe Reforma në Drejtësi

Nga Vincent W.J. van Gerven Oei Teoria e Kaosit shpjegon sistemet dinamike, të cilat janë jashtëzakonisht të ndjeshme ndaj...

Tre vite nga votimi i reformës në drejtësi, reagon Xhixho: Sot maxhoranca kontrollon dhe gjyqësorin

Nga Erisa Xhixho * Sot 3 vite më parë u miratuan ndryshimet kushtetuese që i dhanë jetë reformës...