E mërkurë, Tetor 16, 2019
Ballina Etiketimet Festë

Etiketim: festë

Festë për motrën e Ali Pashës. Këngë e valle në Gjirokastër

Një javë pasi “Sofat Fest” ngriti siparin në fshatin “Asim Zeneli” të Gjirokastrës këtë fundjavë u zhvendos në qytetin e Libohovës. Muzika tradicionale, prodhime tradicionale...

Gratë e veshura me bikini dhurojnë show, duke u zënë në...

Një ngjarje e pazakontë është filmuar nga kalimtarët në një rrugë në Majami. Pamjet tregojnë disa gra, të veshura me bikini, të cilat zihen keq...

Viti 2019, festë në të gjithë globin

Qiejt në të gjithë botën u ndriçuan ndërsa njerëzit pritën fillimin e vitit 2019. Që nga Koreja e Veriut e deri në Britaninë e...

Në Tiranë, mësim dhe festë për Halloween

Rrugët e kryeqytetit dhe shkollat veçanërisht dukeshin të frikshme, për shkak të Halloween. Në shkollën “Misto Mame” nxënësit organizuar paradën e Halloween. Në ditën...

Deputetët e PS-së hapin shampanjë (FOTO)

Jo vetëm sherr por në kuvend ka edhe festë. Deputetët e Partisë Socialiste, të cilët janë pjesë e Komisonit të Ligjeve kanë festuar sot...

Negociatat në 2019, Ruçi: Vend për festë nuk ka, duhet bashkim

Shtyrja e çeljes së negociatave të BE-së me Shqipërinë për qershorin e ardhshëm, është kryefjala e debatit politik. Në një bashkëbisedim me gazetarët, kryetari...

Aktivitete sportive dhe artistike, surprizat që rezervon sot kryeqyteti

Kjo e shtunë rezervon për të gjithë qytetarët e Tiranës aktivitete të shumta sportive dhe artistike. Në orën 12:00, në sheshin “Nënë Tereza” do të...

Në 70-vjetorin e lindjes, Agim Doçi promovon “Ritualin e kryqëzimit”

(Avni Mula, Reshat Arbana, Çun Lajqi, Bujar Asqeriu, Kastriot Tusha, Irma Libohova, Manjola Nallbani, Martin Leka, Luan Rama, e shumë figura të tjera publike...

Dita e Verës/Festë në Elbasan, Tiranë dhe në të gjithë vendin

Në mbarë vendin ndihet ardhja e pranverës, por më së shumti në Elbasan dhe në Tiranë aty ku sot do të festohet Dita e...

8 Marsi, Kryemadhi uron gratë dhe vajzat: Mos u bëni fasadë...

Në ditën ndërkombëtare të gruas, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, ka ndarë një mesazh shumë domethënës përmes një postimi në facebook. Aty Kryemadhi i...

EDITORIAL

Luan Rama: Presidenti i Republikës, përtej emrit të Ilir Metës

Nga Luan Rama - Pa dashur të hyj në absurdin jo vetëm kushtetues e ligjor, por edhe logjik...

FORUM

(Mos)hapja e negociatave..?!

Nga Kastriot Islami - Është për të ardhur keq dhe për ta cilësuar lajm shumë të hidhur një...

Negociatat si një kështjellë prej rëre

Nga Patrik Sadikaj Po lexoja me vëmendje deklaratën e ministres për Çështjet Europiane të Francës, e cila është...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com