Ballina Etiketimet Festat zyrtare

Etiketim: festat zyrtare

Kalendari i festave zyrtare për vitin 2019, ja ditët e pushimit

Ky është kalendari i 2019 dhe festat zyrtare të këtij viti. Në rastet kur festat zyrtare bie në ditët e pushimit javor (e shtunë ose...

Këto janë festat zyrtare të vitit 2018

Ky është kalendari i festave zyrtare të 2018-ës: 1 dhe 2 Janar  Festat e Vitit të Ri 14 Mars Dita e Verës 22 Mars Dita e Nevruzit 01 Prill* E diela e Pashkëve Katolike 08...

EDITORIAL

Presidenti: Koha që të mos mbetemi edhe në vjeshtë!

Presidenti i vendit, Ilir Meta në një reagim publik në Facebook, shkruan se në 13 tetor duhet...

FORUM

Prekja e gazetarëve, fundi i një Kryeministri

Nga Albana Vokshi Gjuha e urrejtjes së Edi Ramës, dhuna e vazhdueshme verbale, psikologjike, institucionale si dhe fizike,...

SPAK-u dhe reforma si PPP-të!

Nga Flamur Vezaj - Te nisesh reformen e drejtesise ketu e 5 vite me pare me modelin e...