E mërkurë, Tetor 23, 2019
Ballina Etiketimet Festa

Etiketim: festa

Reja feston ditëlindjen: Jemi rritur, nesër dua një dhuratë të vogël...

Trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit, Edy Reja ka festuar sot 74-vjetorin e lindjes. Futbollistët dhe të gjithë drejtuesit me në krye Armand Duka,...

Peza N’fest mbledh qindra qytetarë, Veliaj: Ta çojmë emrin e Tiranës...

E kthyer prej disa vitesh në një traditë, Festa e Pezës ka mbledhur sot qindra qytarë të Tiranës, që në vigjilje të 77-vjetorit të...

Roshi: Goli për ata që më kritikojnë, nuk ofendova njeri

Odise Roshi ishte protagonist mbrëmjen e sotme duke shënuar një nga golat në fitoren 4-2 ndaj Islandës. Mesfushori dhuroi spektakël në veprimet sulmuese në...

Rekord, 100 mijë pjesëmarrës në festën e Birrës Korça (FOTO)

Festa madhështore që ndezi qytetin, pesë netët e jashtëzakonshme të traditës korçare Qyteti i Korçës u kthye në vendin më special këtë gusht në...

Festa e Pashkëve, rritet fluksi i emigrantëve që kthehen në vend

Është rritur në doganën e Kapshticës, fluksi i emigrantëve që kthehen në atdhe për Pashkë. Mësohet se  vetëm gjatë 24 orëve të fundit kanë...

Historia e Shën Patrikut, shenjtorit mbrojtës të Irlandës

Emri i vërtetë i Shën Patrikut ishte Maewyin Succat, ai jetoi midis viteve 385 dhe 461 dhe ishte me origjinë skoceze. Në moshën gjashtëmbëdhjetë...

Shqiptarët lumturohen nga fitorja në Tuz, urime të mëdha nga Kosova

Zyrtarë të lartë të shtetit të Kosovës kanë uruar shqiptarët për fitoren në zgjedhjet në komunën e Tuzit. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli,...

Gjirokastra nuk shpenzon për fishekzjarre, Fieri “harron” që ka festë

Në qytetet e vendit nata e ndërrimit të viteve ka qenë një festë me fishekzjarre, jo vetëm të hedhur në mënyrë të organizuar nga...

Viti i Ri, si lindi, ritet dhe besimi

Viti i Ri prezanton ripërtëritjen e jetës, ndërsa zakonet e traditës për kremtimin e saj, edhe pse me shekuj kanë pësuar modifikime, ato, sot...

Bërja e dhuratave i bën njerëzit më të lumtur se marrja...

Dy psikologë amerikanë kanë treguar se dhënia e dhuratave na bën më të lumtur se marrja e tyre. Gëzimi për të dhuruar diçka zgjat...

EDITORIAL

Zv. Ndihmës Sekretari amerikan, Jorgan Andrews: SPAK dhe BKH do kapin “peshqit e mëdhenjë”

Zv. Ndihmës Sekretari amerikan për Çështje të Narkotikëve dhe Ligjzbatimit Jorgan Andrews, thotë se përkushtimi i Shteteve...

FORUM

Zef Mazi: Negociatat, fajet tona dhe dredhitë evropiane

Nga Zef Mazi Mos-hapja e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut ka shkaktuar mjaft debate në BE...

Zv.ambasadori i SHBA: Shoqëria civile është gjaku i një demokracie të gjallë

Nga Daniel Koski* Jam i kënaqur të shoh kaq shumë njerëz sot që kanë rrokur shpirtin e vullnetarizmit,...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com