E mërkurë, Korrik 24, 2019
Ballina Etiketimet Ferrari

Etiketim: ferrari

Ka vlerën e 100 mijë £ por ky Ferrari shitet 200...

Një Ferrari me vlerë më shumë se £ 100,000 ($ 125,000) është vendosur të shitet për vetëm një pjesë të vogël të atij çmimi. Makina...

Makina e parë elektrike e Ferrarit është edhe më e fuqishmja

Vetura e parë Ferrari sportive hibride-elektrike, është gjithashtu edhe makina më e fuqishme e prodhimit të Ferrarit të të gjitha kohërave. Ferrari Stradale SF90...

Në gjurmët e të atit, një tjetër Schumacher te Ferrari (Foto)

Një tjetër Schumacher me Ferrarin. Bëhet fjalë për Mick, djalin e legjendës Michael, që me skuderinë italiane shkruajti historinë e saj por edhe të...

VIDEO/ Kjo është makina e re Ferrari për Botërorin 2019 në...

Pa asnjë revolucion teknik, por sigurisht me ndryshime në aerodinamikë, Ferrari ka prezantuar makinën e re për Botërorin 2019 të Formula 1. Në një ceremoni...

Formula 1 – “Ferrari” rrit investimet për të fituar sezonin 2019

Louis Camilleri, kreu i prodhuesit italian të automjeteve “Ferrari”, premtoi sot se do të rrisë investimet për të fituar kampionatin në Formula 1 për...

Kylie i blen të ëmës për ditëlindje vetëm një Ferrari

21- vjeçarja Kylie Jenner i bleu të ëmës Kris Jenner një Ferrari si dhuratë për ditëlindjen e saj të 63- të. Në videon e postuar...

Ferrari prezanton “përbindëshin” e shpejtësisë

Ferrari duket se rezervon gjithnjë surpriza. Së fundmi, “gjigandi” i makinave ka prezantuar atë që e quan makinën më të fuqishme që ka prodhuar ndonjëherë. Mjeti...

Ferrari kthen sytë nga veturat hibride dhe SUV-ët

Prodhuesi italian i veturave të luksit “Ferrari” do të përshpejtojë përpunimin e teknologjisë hibride, duke synuar prodhimin e serive speciale, mes të cilave edhe...

Bllokohen në Durrës një “Ferrari” dhe një “Range Rover”, rezultuan të...

Policia e Durrësit ka bllokuar më 13 shtator, dy automjete luksoze, pasi të dy rezultuan të vjedhur jashtë shtetit. Konkretisht, më 13 shtator u referuan materialet...

Uragani “Jebi” çoi për skrap jo një, por 51 Ferrari

Uragani Jebi goditi javën e kaluar në Japoni duke lënë pas një situatë apokaliptike dhe 11 persona të vdekur. Prej tij nuk shpëtoi dot asnjë...

EDITORIAL

Tre vite me reformë, por ende pa DREJTËSI

Ceremonitë festive të zhvilluara dje nga institucionet e qeverisë për 3-vjetorin e miratimit të Reformës në Drejtësi...

FORUM

Sali Berisha: Përgjigje Presidentit të Serbisë, Serbomadhisë Aleksandër Vuçiç! (II)

Nga Sali Berisha - (Vijim pjesa e dytë) Miq, ne konferencen e tij te shtypit te dt 20 korrik...

Një tjetër sukses spektakolar i Reformës në Drejtësi

Nga Neritan Sejamini - Nje tjeter sukses spektakolar i Reformes ne Drejtesi: Meqe nuk bene dot nje Gjykate te...