E dielë, Korrik 21, 2019
Ballina Etiketimet Ferit Keta

Etiketim: Ferit Keta

Ferit Keta fiton me ‘knockout’ teknik ndaj argjentinasit Zarate

Ferit Keta arriti të mposhtë me knockout në raundin e pestë kundërshtarin e tij, argjentinasin Zarate, duke qenë ende i pamposhtur në raundin ndërkombëtar. Në...

Ferit Keta fiton duelin ndaj boksierit turk

Ferit Keta është fitues i duelit ndaj Fatih Mehmet Karakus. Dominimi i Feritit ishte konstant gjatë gjithë duelit, por deciziv ishte raundi i pestë i...

Ferit Keta: Ngrej flamurin shqiptar, por titujt i njihen Gjermanisë

Ferit Keta është një nga boksierët më të mirë shqiptarë. Së fundmi Keta është shpallur kampion i Gjermanisë në boks, ku edhe ka zhvilluar...

Nga Bulqiza, kampion në Gjermani! Feriti zbulon ëndrrën…

Pak ditë më parë, Ferit Keta fitoi titullin kampion në peshën super të mesme në Gjermani, duke mposhtur me nokaut gjermanin Toni Thes. I...

Veliaj bëhet gati, vesh dorezat e boksit (FOTO)

Kampioni i sapo shpallur i Gjermanisë në boks, Ferit Keta, i cili mban njëkohësisht edhe titullin kampion Europe në Kikboks, u nderua me “Medaljen...

Shqiptari Keta me katër raunde mposht gjermanin

Ferit Ketës i mjaftuan katër raunde për të mposhtur gjermanin Toni Thes dhe të shpallej kampion në peshën “Cruiser”. Boksieri shqiptar sfidoi gjermanin 31-vjeçar në...

Kickbox, Ferit Keta “shënjestron” titullin botëror

Ai është një nga shqiptarët më të suksesshëm të sportit profesionist. Në Gjermani konsiderohet pasardhës i tre herë kampionit botëror të kick boxit, Ismail...

EDITORIAL

Meta: Nuk ka pabesi dhe presion që e thyen burrin e shtetit, Ramush Haradinaj

Presidenti Ilir Meta e cilëson presion dhe pabesi thirrjen e Ramush Haradinaj nga Gjykata Speciale në Hagë. Në...

FORUM

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...

Ramushi

Herën e kaluar, Ramush Haradinaj dha dorëheqje nga posti i Kryeministrit, pasi Gjykata e Hagës e kishte...