E shtunë, Korrik 20, 2019
Ballina Etiketimet Femrat

Etiketim: femrat

Si ndryshon trupi i gruas pas të 40-ve

Si të gjithë ditëlindjet e tjera, edhe 40-vjetori meriton të festohet, ndaj mos u bëni më të këqinj seç duhet me veten. Gjithsesi në...

Shqipëria diskriminon meshkujt, jo femrat – Studimi më i ri shkencor

Ndër 134 shtete të botës, Shqipëria renditet në vendin e 18-të, në indeksin bazë të barazisë gjinore. Indeksi është përpiluar nga Universiteti i Essex dhe...

Pse femrat janë të lumtura me meshkuj më pak të bukur?

Studimet më të reja tregojnë se femrat që janë në lidhje me meshkuj më pak atraktivë janë më të lumtura dhe se lidhjet e...

Pse femrat janë të lumtura me meshkuj më pak të bukur?

Studimet më të reja tregojnë se femrat që janë në lidhje me meshkuj më pak atraktivë janë më të lumtura dhe se lidhjet e...

Studimi: Femrat i zë më shpejt gjumi me një qen në...

Qentë janë shoqërues më të mirë krevati për femrat sesa partnerët e tyre apo macet, të paktën në këtë përfundim ka dalë një studim...

Lumturia, meshkujt dhe femrat e përjetojnë ndryshe

Kush flet më shumë? Kush varet më shpesh nga disponimi i të tjerëve? Dhe kush është më i prekur nga rreziku i depresionit?  A...

Femrat me diplomë universiteti tradhtojnë më pak se meshkujt

Meshkujt janë më të prirë ta tradhtojnë gruan nëse kanë diplomë universiteti ose nëse punojnë në ndonjë bar/kafene, ka zbuluar një studim i ri. Puna...

“Bashkëshorti thotë se dukem më e vjetër se motra ime më...

Femrat kanë komplekse të mëdha kur vjen puna tek paraqitja e jashtme. Për këtë arsye, ekziston shprehja: “Kurrë mos e pyesni një femër për...

5 gabimet që meshkujt nuk ua falin dot kurrë femrave

Ka disa gabime të femrave që meshkujt nuk i falin dot, prandaj duhet të jeni shumë të kujdesshme. Para se ata të vendosin të...

Të bëra tapë, ja gjërat që thonë femrat kur janë të...

Shumica e njerëzve kanë qenë të paktën një herë në jetë të dehur. Ekspertët, kanë veçuar faktin si reagojnë femrat kur janë të dehura. Jo,...

EDITORIAL

Meta: Nuk ka pabesi dhe presion që e thyen burrin e shtetit, Ramush Haradinaj

Presidenti Ilir Meta e cilëson presion dhe pabesi thirrjen e Ramush Haradinaj nga Gjykata Speciale në Hagë. Në...

FORUM

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...

Ramushi

Herën e kaluar, Ramush Haradinaj dha dorëheqje nga posti i Kryeministrit, pasi Gjykata e Hagës e kishte...