E enjte, Shtator 19, 2019
Ballina Etiketimet Femrat

Etiketim: femrat

Femrat duan pavarësi financiare – Kërkojnë punë më shumë se meshkujt

Çdo ditë e më shumë femrat kërkojnë të jenë të pavarura financiarisht duke hequr dorë nga pasiviteti  apo jeta shtëpiake. Sipas shifrave të Shërbimit...

Fotot qesharake, 11 rastet kur meshkujt dinë më shumë seç duhet...

Burrat dhe gratë janë mund të thuhet se janë vërtet  “nga planetë të ndryshëm”. Pa marrë parasysh sa mijëra vjet kemi kaluar me njëri-tjetrin, ne...

Kur meshkujt bien në dashuri, këto janë 6 shenjat që tregojnë...

Nuk është sekret që meshkujt dhe femrat i shprehin ndjenjat në mënyra të ndryshme. Ndërkohë që vajzat presin që t’ua shprehësh dashurinë në mënyra nga...

Femrat që lëshojnë gojën dhe shajnë janë më inteligjente se të...

Shumica prej personave i gjykojnë për keq femrat që e lëshojnë gojën dhe shajnë. Por, sipas një studimi publikuar në revistën “Personality and Individual Differences’’...

Femrat që kanë këtë formë trupi janë më të rrezikuara nga...

Gratë të cilat kanë formë të trupit si “mollë” rrezikohen më shumë që të preken nga një formë vdekjeprurëse e kancerit të gjirit, ka...

Meshkujt bëjnë 76 minuta në ditë thashetheme, më shumë se femrat

Thashethemet janë pjesë e përditshmërisë tonë dhe të gjithëve na ndodh të dëgjojmë të flasin për dikë teksa jemi ulur për të pirë një...

Ja çfarë nuk mund të ndryshojnë femrat KURRË te meshkujt

Që nga sjelljet te zakonet, te fiksimet dhe paranojat…ja se cilat janë karakteristikat që nuk mund të ndryshoni te meshkujt. Pavarësisht tentativave femërore për të...

Ndryshimi mes meshkujve dhe femrave vjen prej kulturës dhe arsimimit

Nga Alessia Marcocci Femra të frikësuara, meshkuj guximtarë. Për një kohë gjinia femërore, ka mbajtur përcaktorin “e dobët”, në krahasim me mbiemrin “i fortë” për...

Shqipëria e së ardhmes do t’u përkasë femrave

Shqipëria e të ardhmes mund të jetë e femrave. Të dhënat më të fundit të Institutit të Statistikave, sa i përket diplomave, tregojnë se në...

Pse kaq shumë gra të zgjuara dhe tërheqëse janë ende “single”?

A keni menduar ndonjëherë pse kaq shumë gra të zgjuara dhe atraktive janë ende single? Pse disa nga miket apo koleget tuaja, edhe pse janë...

EDITORIAL

Top sekret/Kush ishin kosovarët që do digjnin Parlamentin me 8 qershor?

Zbulohet dokumenti i Shërbimit Informativ Shtetëror për realizimin e Rajhshtag-ut shqiptar dhe destabilizimin e vendit, ku do...

FORUM

Matthew Palmer, shkrimtari në Departamentin e Shtetit

Kush është Matthew Palmer, i ngakuari i posaçëm amerikan për Ballkanin? Nga ai pritet ndihmë në zgjidhjen...

Nëntë kushtet e Gjermanisë për negociatat, Shqipëria nuk i përmbush as vitin tjetër

Nga Artan Fuga Nëntë kushtet që DW shprehet se Gjermania i ka vendosur Shqipërisë që ky shtet të japi...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com