E mërkurë, Nentor 20, 2019
Ballina Etiketimet Femrat

Etiketim: femrat

Studimi për femrat: Darka e vonë rrit rrezikun për sëmundjet e...

Të rehatohesh për vaktin e darkës, në orë të vona, është gjithnjë një mënyrë e mirë për të mbyllur ditën. Veçse sigurohuni që ky vakt...

Nga fiksimi tek inati, çfarë i shtyn femrat drejt tradhtisë

Vlerësimi i ulët Një femër tradhëton kur nuk ndihet e vlerësuar nga mashkulli që ka në krah. Dëshira për ta gjetur vlerësimin diku tjetër e...

3500 femra në stadium, Irani shënon plotë 14 gola

Në ndeshjen e parë që u lejuan tifozet femra në stadiumet e futbollit, kombëtarja e Iranit e shndërroi në një mbrëmje për të mos...

Finlanda turpëron keq kombëtaren e femrave, na shënon 8 gola

Përfaqësuesja shqiptare e futbollit e femrave pësoi një humbje të rëndë në kualifikueset e Europianit, kundër Finlandës në transfertë. Skuadra e drejtuar nga Vioresin...

Femra/ Rexhepi e Gjini njëzëri: Kemi nevojë për tifozët ndaj Portugalisë

Në një konferencë për shtyp në prag të dy ndeshjeve kualifikuese për EURO 2021, në 4 tetor ndaj Portugalisë në “Elbasan Arena” dhe në...

Femrat duan pavarësi financiare – Kërkojnë punë më shumë se meshkujt

Çdo ditë e më shumë femrat kërkojnë të jenë të pavarura financiarisht duke hequr dorë nga pasiviteti  apo jeta shtëpiake. Sipas shifrave të Shërbimit...

Fotot qesharake, 11 rastet kur meshkujt dinë më shumë seç duhet...

Burrat dhe gratë janë mund të thuhet se janë vërtet  “nga planetë të ndryshëm”. Pa marrë parasysh sa mijëra vjet kemi kaluar me njëri-tjetrin, ne...

Kur meshkujt bien në dashuri, këto janë 6 shenjat që tregojnë...

Nuk është sekret që meshkujt dhe femrat i shprehin ndjenjat në mënyra të ndryshme. Ndërkohë që vajzat presin që t’ua shprehësh dashurinë në mënyra nga...

Femrat që lëshojnë gojën dhe shajnë janë më inteligjente se të...

Shumica prej personave i gjykojnë për keq femrat që e lëshojnë gojën dhe shajnë. Por, sipas një studimi publikuar në revistën “Personality and Individual Differences’’...

Femrat që kanë këtë formë trupi janë më të rrezikuara nga...

Gratë të cilat kanë formë të trupit si “mollë” rrezikohen më shumë që të preken nga një formë vdekjeprurëse e kancerit të gjirit, ka...

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Paloka: Pse e zgjat kot Rama shkarkimin e Presidentit?!

Nga Edi Paloka* Nuk e kuptoj cfare shqetesimi ka Rama per shkarkimin e Presidentit?! Cfare rendesie ka cfare...

Përse duhet vlerësuar dhe mbështetur Presidenti Meta

Prof. Lisen BASHKURTI Mbas pështjellimeve institucionale dhe politike, mbas kaosit opinional dhe mediatik është përsëri Presidenti Meta që...