E martë, Qershor 18, 2019
Ballina Etiketimet Fëmijët

Etiketim: fëmijët

Dita e jetimëve, fëmijët zënë vendet e deputetëve në Kuvend

Në prag të ditës kombëtare të jetimëve këta fëmijë kërkuan më tepër vëmendje nga institucionet shtetërore. Problemet e tyre i thanë nga foltorja e...

Shqiptarja dëbohet nga SHBA: Fëmijët e mi janë të traumatizuar (FOTO)

Cile Precetaj, me historinë e saj ''pushtoi'' disa herë ndër vite faqet e para të mediave botërore, pasi prej vitit 2007 ajo ka rrezikuar...

Fëmijët qëllohen nga prindërit me shtiza, tortura me ujë, të kafshuar,...

Në një rast të tmerrshëm të torturës në familje, një çift në Kaliforni në mënyrë rutinore, kanë rrahur 10 fëmijët e tyre, ku i...

A duhet të agjërojnë fëmijët? Ja disa këshilla për prindërit

Doktorët gjermanë këshillojnë prindërit myslimanë të mos i lejojnë fëmijët të agjërojnë gjatë muajit të Ramazanit. Shoqata Profesionale e Pediatërve ka thënë se prindërit duhet...

Erion Kristo kritikon emisionin e Alketës: Fëmijët shfrytëzohen për…(VIDEO)

Emisioni me protagonistë fëmijët i quajtur “Në kurthin e Piter Pan” është rikthyer edhe njëherë në qendër të kritikave. Puntatën e fundit i ftuar ishte...

Fëmijët e Alketa Vejsiut dalin për herë të parë në ekran...

Moderatorja e njiohur, Alketa Vejsiu ka dy fëmijë, por ka preferuar mos t’i bëjë publik duke postuar rrallë foto me ta e ku nuk...

Lezhë, fëmijët me aftësi ndryshe gatuajnë me shefat e kuzhinës dhe...

Fëmijët me aftësi ndryshe të Qendrës së Zhvillimit Ditor në Lezhë kaluan një ditë të veçantë në kuzhinën Alfred Markut, një prej shefave më...

Fëmijët larg rrezikut të miopisë, 90 minuta në ditë jashtë në...

Miliona fëmijë janë në rrezik të dëmtimit afatgjatë të syve, sepse ata nuk kalojnë kohë të mjaftueshme jashtë në dritën natyrore, ka paralajmëruar një...

E rëndë në Fier, i vënë flakën shtëpisë së biznesmenit, shpëtojnë...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Fier, ku persona të panjohur i kanë vendosur flaknë shtëpisë së një biznesmeni. Ngjarja ka ndodhur në lagjen...

Valbona ”thyen betimin”, flet për babain e fëmijëve

Valbona Selimllari ka folur për të shoqin, dhe kjo për herë të parë. Fëmijëve të programit “Në Kurthin e Piter Panit” nuk iu shmang...

EDITORIAL

Ça del te filxhani i kryeministrit pas BILD?!

Sot gazeta më e madhe në Europë, gjermania BILD, publikoi përgjime të reja. Para disa ditëve ajo...

FORUM

Detyrimet e Ramës, gati hapja e burgjeve!

Nëse i bën një shoshitje fjalimeve të maskuara si ‘elektorale’ të Edi Ramës nëpër Shqipëri, ajo që...

Britania po largohet nga BE, por jo nga Evropa

Nga Malcolm Rifkind Në politikën britanike, asgjë nuk ka qenë më e njëjtë që nga referendimi i vitit...