E mërkurë, Qershor 19, 2019
Ballina Etiketimet Fëmijët

Etiketim: fëmijët

Kombëtarja viziton Shtëpinë e Foshnjës në Durrës (VIDEO)

Ekipi kombëtar ka vizituar ditën e sotme Shtëpinë e Foshnjës në Durrës. Trajneri Reja, së bashku me ndihmësit Bulku, Salihi, Porrini, dhe lojtarët Berisha,...

Veliaj: Nuk menduam për zgjedhjet, por për gjeneratën e ardhshme

Tirana ia ka dalë që në katër vite të shndërrohet në një qytet miqësor me fëmijët duke i vendosur ata në qendër të çdo...

Ja sa optimistë janë shqiptarët për të ardhmen e fëmijëve

Anketa e Cilësisë së Jetës realizohet nga Komisioni Europian dhe shërben për të analizuar cilësinë e jetës, shoqërinë dhe shërbimet publike. Sipas Monitor, për...

Ekspertët: Ja pse nuk duhet t’i lini kurrë fëmijët që të...

Ekspertët janë duke paralajmëruar prindërit që të mos i lejojnë fëmijët e tyre që të ulen në dysheme me këmbët e vendosura në formë...

Siguria rrugore, fëmijët rregullojnë trafikun në Tiranë

Drejtoria e Policisë Rrugore, ka mirëpritur fëmijë të cilët përjetuan një ditë të veçantë pranë oficerëve të policisë rrugore. Në kuadër të javë së...

Fëmijët larg ekranit! OBSH: Nën një vjeç, asnjë minutë

Sa kohë duhet të kalojnë saktësisht fëmijët përpara ekranit? Organizata Botërore e Shëndetësisë këshillon që të vegjlit e moshave 2 deri në 4-vjeç “të...

OBSH: Mos i ekspozoni fëmijët para ekraneve, ja rreziqet

Agjencia e Shëndetësisë e Kombeve të Bashkuara rekomandoi që fëmijët e moshës 2 deri në 4 vjeç “të mos ekspozohen para ekraneve më shumë...

Zbulohet arsyeja pse fëmijët gjithmonë shikojnë të njëjtin film

Dëshironi të dini pse fëmijët gjithmonë shikojnë filma të njëjtë? Pediatrit dhe psikologët shpjegojnë gjithçka! Sa herë keni pyetur fëmijën ose nipin tuaj :...

Rita Ora në Kosovë në ndihmë të fëmijëve të varfër

Rita Ora është kthyer në vendin e saj të origjinës për një kauzë të mirë. Këngëtarja me famë botërore do marrë pjesë në aktivitete humanitare. Rita...

Lufta e dikujt tjetër: Prindërit e fëmijëve që luftuan kundër ISIS-it

Një dokumentar i ri ditores Guardian ndjek jetët e prindërve të vullnetarëve të rinj britanikë, që për kauza humanitare vdiqën në Siri, transmeton Telegrafi. Të...

EDITORIAL

BE nuk hap negociatat. Dështim i qeverisë Rama

-Nga dje populli opozitar filloi rrethimin e KZAZ-ve, duke i djegur për të mos lenë shpurën qeveritare...

FORUM

Adi Krasta: Nuk e mendoja kurrë se PS do prodhonte liderë hajdutë, injorantë, delitantë…

Adi Krasta, drejtuesi i emisionit “A Show” në News 24, gati e ka shastisur deputetin socialist Bashkin...

Prokuroria, në ditën e saj më të zezë në historinë e saj post komuniste

Nga Ylli Manjani - Askush nga mediat tona nuk pati as qejf e as bythë të botonte ato...