E hënë, Korrik 15, 2019
Ballina Etiketimet Femije

Etiketim: femije

Moska do që fëmija i parë i lindur në hapësirë të...

“Moska po synon që foshnja e parë e lindur në hapësirë ​​të jetë një grua ruse”, zbuloi një shkencëtar i lartë. Dr.Irina Ogneva, kreu...

53 fëmijë vdesin nga konsumi i frutit ekzotik

''Të paktën 53 fëmijë kanë vdekur në Indinë veriore në 10 ditët e fundit nga një sëmundje vdekjeprurëse e trurit që besohet të ketë...

Në Greqi, thuajse përditë “zhduket” një fëmijë

Policia greke ka informuar se në Greqi thuajse përditë “zhduket” një fëmijë.  Kreu i njësisë së personave të zhdukur të policisë greke (ELAS), Nikolaos...

Nëna-vajzës: Lëre burrin nëse nuk bën fëmijë, ka burra sa të...

Nënë e bijë, ishin këtë të diel protagoniste në rubrikën “Shihemi në gjyq” në programin “E Diela Shqiptare” Xhemilja ka 6 vite e martuar...

Shifra alarmante, UNICEF: 2 milion fëmijë në vit shfrytëzohen për prostitucion

Miliona fëmijë nga mosha 11-14 vjeç, çdo vit nga 127 vende të botës bëhen viktima të trafikimit, me qëllim prostucionin ose punën në të...

Cili nga këta fëmijë është vajzë? Ja çfarë fshihet pas së...

Zgjedhja që do të bësh tregon dicka të vecantë rreth personalitetit tënd. Fëmija 1 Ti je një person që e do lirinë dhe për këtë arsye...

Tragjedi në Bulqizë/ Vdes një fëmijë, plagoset një tjetër

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Bulqizë. Dy fëmijë që po luanin me një granatë janë plagosur. Fatkeqësisht për shkak të plagëve të marra, njëri...

Ja çfarë nevojitet për të rritur fëmijë të lumtur

Nga Jessica Rizza Çdo prind ka një rol udhëheqës thelbësor për të rritur një fëmijë të lumtur, sepse fëmija ka nevojë që të jetë i...

Fëmijët e tu s’kanë nevojë për një nënë perfekte, kanë nevojë...

Shumë prej nënave mund të thonë pa asnjë dyshim se ky është një nga rolet më të rëndësishme, në mos më i rëndësishm. Ka kaq...

Thirrja e fortë nga fëmijët: Rama si Asad! Mos na helmoni...

Lënda gaz lotësjellës e hedhur gjatë protestave të opozitës, që për këtë të fundit është helmues, ka ngritur në një marshim qindra e mijëra...

EDITORIAL

Edi Rama projekton ndryshime në qeveri, Ngjela ministër drejtësie

-Spartak Ngjela piketohet për ministër drejtësie, Pandeli Majko largohet nga qeveria në rrugë pa kthim, ndërsa disa...

FORUM

Kim Mehmeti: Opozita i “dogji” mandatet, “Rilindja” është duke e “djegur” Shqipërinë

Shkruan Kim Mehmeti Nuk janë të pakuptimta, përbuzëse dhe çmendurake vetëm thëniet e Kryeministrit të Shqipërisë se vendi...

‘Është koha t’i bëni pyetje vetes’/ Fjala e plotë e Linda Ramës në Samitin Ndërkombëtar të Grave në Londër

Linda Rama ka qenë ditën e sotme e pranishme në një samit në Londër me temë fuqizimin...