Ballina Etiketimet Femije

Etiketim: femije

Veçoritë që fëmijë i trashëgon vetëm nga nëna

Çdo gjë e trashëgojmë nga prindërit, duke filluar nga sjellja e deri tek inteligjenca. Megjithëse gjenetika është diçka komplekse, hulumtimet kanë treguar se disa...

Fëmijët shqiptarë në Siri, gruaja: Vajza më kërkoi ndihmë (VIDEO)

Më 27 janar kalojnë plot 6 vite dhe Mide Dumani është ende në pritje të kthimit nga Siria të dy fëmijëve të saj, Evës...

Djali 2-vjeçar shëtiste në çatinë e shtëpisë, babai po flinte gjumë

Pamjet e një fëmije 2-vjeçar duke ecur në catinë e shtëpisë në Konektikat i kanë tronditur të gjithë. Një kalimtar telefonoi menjëherë oficerët e policisë...

Fëmijët si ”karrem” për azil, zbulohen dëshmitë e prindërve në gjyq

Sipas statistikave të Gjykatës së Tiranës, nga viti 2015 janë regjistruar 33 gjykime për akuzat e “braktisjes së fëmijëve të mitur”, për të cilën...

Rruga e re për azil, shqiptarët përdorin të miturit

Franca është vendi ku më shumë se shumica e azilantëve shqiptarë duan të shkojnë por kohët e fundit, mediet në Itali shkruajnë për një...

Shifrat e frikshme, 70% e fëmijëve në Shqipëri kanë përjetuar dhunë

Dhuna familjare në Shqipëri prek edhe fëmijët, pavarësisht moshës minorene të tyre.  Fatkeqësisht kjo dhunë është prezente edhe në institucione shtetërore dhe private në...

Fëmijët në Vlorë suprizojnë efektivët e Policisë (FOTO)

Bashkëpunimi i Policisë me komunitetin si dhe rritja e besimit të qytetarëve ndaj forcave të rendit, mbetet një faktor thelbësor në mbarëvajtjen e rendit...

Fëmijët me emra të huaj, shkak telenovelat

Të shkurtër dhe që tingëllojnë bukur. Këto duket se janë kriteret nga të cilët nisen prindërit shqiptarë për të zgjedhur emrat e fëmijëve që...

E rëndë/ E ndiqte me armë, fëmija u fsheh në varreza...

Një 47 vjeçar nga Kukësi ka rrezik të dënohet  të paktën dy vjet burgim se akuzohet për keqtrajtimit të të dy djemve të tij...

“Mami, si bëhen bebet”: Si t’u përgjigjeni pyetjeve me kleçkë të...

Fëmijët u bëjnë prindërve përafërsisht 55 pyetje në ditë, pyetje filozofike e pyetje kureshtare. Më poshtë gjeni mënyrën si t’u përgjigjeni pa gënjyer dhe...

EDITORIAL

Asgjë e re nga FRONTI i Luksemburgut për Shqipërinë tonë!

Ministrat e 28 vendeve të Bashkimit Europian dje, të mbledhur në Luksemburg, nuk kanë arritur të marrin...

FORUM

Pse më erdhi turp nga Edi Rama në Beograd?

Nga Bardhyl Mahmuti* Më 10 tetor 2019, pas takimit në Novi Sad me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama,...

Haje tani atë m.. që doje! Haje e mos u ngopsh kurrë!

Nga Agim Xhafka E bëra një spiunllik që në mëngjes. Shkova në polici e thashë se Berti, kushëriri...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com