Ballina Etiketimet Fejton

Etiketim: fejton

Ku je, o Babale?

HUMOR nga Thoma Goga - Te stani i Çeços gjeta këtë letër ku ishte derdhur ca shëllirë dhije. Dikush e kishte lënë në diell të...

Një stan në BE…

Fejton nga Thoma Goga Një ditë, kur më ra rruga andej nga stanet e Çeços, ktheva. Pranvera kishte zbritur e ishte ulur këmbëkryq. Të kënaqte...

“Peshku i madh”

Nga Thoma Goga Një ditë, si pa pritur e pa kujtuar, plaka ime më porositi të blej një peshk. “Po të madh, më tha, se...

Lëviz, o rrotë…

Fejton  nga Thoma GOGA Rrota ishte shpikja e parë, këtu e 3500 vjet të shkuara. Që kur doli rrota filloi dhe u zhvillua bota. Por...

Macja dhe celularët    

Fejton nga Hyskë Borobojka Mësuesia e biologjisë, zonja Shpresa Zuberi, në orën e tretë të mësimit, hyri në klasë me regjistër në dorë. Tema që...

Analistët komentojnë kuptimin e shprehjes “E ëma e Zeqos në majë...

Fejton nga Hyskë Borobojka Ka shprehje që mileti i ka në majë të gjuhës, aq sa janë bërë enigma historike, si bie fjala: Cili ishte...

Ku ta dinte ai?!…

FEJTON nga Hyskë Borobojka Ka pasur e ka shumë fushata në vendin tonë. Dikur ishte fushata kundër karkalecit, që bënte kërdinë në bujqësi, më keq...

“Sallatë” me lajme gallatë

Fejton nga Thoma Goga Të shfletosh shtypin e ditës gjen xhevahire. Po aq të “vyera” janë edhe xhevahiret e ekranit. Të vjen të qeshësh se...

Bexheti bën buxhetin…

Fejton nga Thoma Goga/Rruga për të dalë në qendër të fshatit kalon patjetër afër shtëpisë së Bexhetit, bashkëmoshatarit tim. Kur jam i ngeshëm, kthej....

Prish e ndreq, ndreq e prish

Fejton nga Hyskë Borobojka/Ky refren prej katër fjalësh e gjashtë rrokjesh, që njëri e ndreq dhe tjetri e prish apo anasjelltas, ka një histori...

EDITORIAL

Turizëm apo dajak shqiptar?! A ka më “mihal” të tjerë nëpër Shqipëri?

-Skena si ajo e videos që u publikua dje, ku pronari i restorantit terrorizon turistët si në...

FORUM

Gjekmarkaj: Katolikët shkodranë të padisin Edi Ramën për dëmtim të imazhit

Analisti Agron Gjekmarkaj është i bindur se mbështetja për Partinë Socialiste në Shkodër është akoma edhe me...

Kullat dhe koncesionet, marrëzia e madhështisë!

Shqipëria, një nga shtetet me bukuri të pafund natyrore e ujore në raport me sipërfaqen e saj...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com