E mërkurë, Nentor 20, 2019
Ballina Etiketimet Fehmi Petku

Etiketim: Fehmi Petku

Vetting-u/ Shkarkohet kryetari i gjykatës së Apelit për Krimet e Rënda

Është shkarkuar nga detyra, kryetari i gjykatës së Apelit për Krimet e Rënda, Fehmi Petku. Javën e kaluar ai iu nënshtrua tre komponentëve të...

Kreu i Apelit të Krimeve të Rënda në KPK, probleme me...

Duket se pasuria e pajustifikuar është një nga problemet e evidentuara për kreu i gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda Fehmi Petku që...

Kryegjyqtari i Apelit të Krimeve të Rënda në vetting

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit po zhvillon sot seancën dëgjimore  për subjektin e rivlerësimit Fehmi Petku, kreu i Gjykatës së Apelit për Krime të...

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Luan Rama: Kosova brenda Serbisë, një postim provokativ dhe fyes i Kryeministrit të Shqipërisë!

Nga Luan Rama* - Nuk është një lapsus. Nuk është as ndonjë gabim prej pakujdesisë, publikimi në faqen...

Reformë e denjë për gishtin e Boschart

Nga Ylli Manjani - Shihni me vemendje se për çfarë reforme zgjedhore po zihen. Halli më i madh...