E mërkurë, Gusht 21, 2019
Ballina Etiketimet Fatos Lubonja

Etiketim: Fatos Lubonja

Fatos Lubonja: Pokeri Rama – Tahiri

Nga Fatos Lubonja / Pas kthimit të Ramës nga Gjermania, emri më i lakuar në vend është ai i ishministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Titujt...

Lubonja: Kritikët e Bashës s’e kanë kundërshtuar kurrë Berishën. Cilat janë...

“Çfarë shije la Kuvendi Kombëtar i PD?” Këtë e ka komentuar ditën e sotme analisti Fatos Lubonja, në rubrikën “Opinion” në “News24”. Ai tha...

Lubonja: Rama ka nevojë për ultimatum nga Brukseli

Nga Fatos Lubonja / Pse të këqijat e raportit të rremë të Brukselit janë më të mëdha sesa të mirat që mund të sjellë ai...

Fatos Lubonja: Sherri në Kuvend paralajmëron shpërthimin e dhunës

Analisti Fatos Lubonja e sheh situatën e tensionuar mes opozitës dhe mazhorancës si një prelud të një situatë konfliktuale dhe shpërthyese, ose më e...

Lubonja: Mosbindja civile, shkalla e fundit para një revolte si në...

Fatos Lubonja deklaroi se mosbinjda civile është pjesë e demokracisë. Për të, kjo mosbindje vlen për të shpëtuar fëmijët dhe jo për të sjellë...

Të gjithë jemi kuksianë, përgjigje dhunës fashistoide të regjimit

Nga Fatos LUBONJA Çfarë duhet të bëjnë njerëzit kur shohin një kryeministër që, pasi u ka marrë votën duke premtuar ulje të taksave dhe përmirësim...

Lubonja: Po arrijmë pikën që të mallkojmë Ramiz Alinë, që na...

Fatos Lubonja ka komentuar rastin e tjetërsimit të pronave në Lezhë, duke thënë se nuk është vetëm kjo zonë, por në të gjithë Shqipërinë...

Lubonja: Banditë që duhen nxjerrë zvarrë nga zyrat

Analisti Fatos Lubonja ka komentuar sot në studion e News24 në rubrikën “Opinion” projektin e teatrit të ri kombëtar që do të zëvendësojë aktualin....

Lubonja tregon fillimin e korrupsionit të Ramës me “kioskën e Xhatit”...

Sot kanë marrë emrin pompoz PPP, Partneritet Publik Privat, por shpikjet e Ramës për të bërë para kanë qenë që në fillesat e tij,...

Burgosja e ish-zyrtarëve/ Lubonja: Një fasadë për ndërkombëtarët, presion ndaj opozitës,...

Për analistin Fatos Lubonja, arrestimet e disa ish zyrtareve te ARRSH ditet e fundit, po behet me qellim qe t’i hidhet sy nderkombetareve dhe...

EDITORIAL

Shkodra dje u dhunua, por akoma nuk është dorëzuar!

Kryeministri e ka ndarë mendjen për t’i poshtëruar shkodranët, duke përdorur policinë dhe shantazhin. Rilindja do nxjerrë...

FORUM

Qeveri mblidh b*thën…

Nga Agim Xhafka - Pse qeveria kërkon taksa nga bizneset e plazheve? Pse ngelën tatimorët shezlong më shezlong dhe...

Paradoksi i populizmit

Nga Simon Johnson Mposhtja e populizmit, kërkon ballafaqimin me një realitet themelor:politikat e keqija ekonomike, nuk sjellin domosdoshmërisht...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com