E mërkurë, Korrik 17, 2019
Ballina Etiketimet Fatos Lubonja

Etiketim: Fatos Lubonja

“Po tentohet të kapet edhe Presidenti”- Fatos Lubonja: Ky regjim ...

Analisti i njohur Fatos Lubonja thotë se në vendin tonë duhet të ketë ndryshim radikal, duke shtuar se thirrjet për dialog nuk do të...

Krimi luftohet, regjimet rrëzohen

Nga Fatos Lubonja “Përse u çuditët kaq shumë ju me përgjimet e fundit të gazetës gjermane ‘Bild’ – më shkruante një qytetar pas emisionit ‘Të...

Fatos Lubonja: Ky regjim nuk rrëzohet pa dhunë

Analisti Fatos Lubonja është i mendimit se korrupsioni në Shqipëri është i integruar në sistem dhe se kemi një regjim që duhet rrëzuar. Sipas...

Lubonja: Vetëm një psikolog dhe kriminalist, shpjegon babëzinë e Ramës për...

Analisti i njohur Fatos Lubonja, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, ka folur për koncesionet dhe aferat e qeverisë, duke marrë shkasë nga koncesioni...

“Ka mbetur vetëm të ikim”, Fotos Lubonja: Shteti është i tyre

Analisti dhe opinionisti, Fatos Lubonja, tha se kryeministri Edi Rama dhe njerëzit që ka përreth e kanë bërë shtetin si pronën e tyre, ndërsa...

Lubonja: O ne o ata janë të çmendur

Analisti Fatos Lubonja i ftuar në emisionin “Të paekspozuarit” në “News 24”, teksa flitej për skandalet e koncesioneve, iu drejtua drejtuesit Ylli Rakipi, duke...

Fatos Lubonja: Letrat e Ramës, si biseda e ujkut me delen

NgaEdi R - Sigurisht, që edhe të jesh pjesë (kuptimi i fjalës parti), edhe ta konsiderosh veten të tërë, është kontradiktore. Por, Kryeministri ynë e ka...

Lubonja: Rama po përpiqet të eleminojë opozitën, ky është kthim në...

Analisti Fatos Lubonja, duke komentuar protestat e opozitës nga News 24, tha se Rama po përpiqet të eleminojë opozitën, dhe këtë po e bën...

Lubonja: Pushteti vepron me forcë si në kohën e Enver Hoxhës

Analisti Fatos Lubonja duke folur në emisionin “Të paekspozuarit” në “News 24” tha se pushteti po dhunon sot qytetarët si dikur Enver Hoxha, duke...

Lubonja: Opozita është e dënuar sot që, ose të luftojë me...

Analisti i njohur Fatos Lubonja i ftuar në News 24, thotë se opozita është e dënuar që të luftojë përnjëherësh Edi Ramën bashkë me...

EDITORIAL

Arben Malaj shkatërron imazhin e Edi Ramës në PS

Në një reagim publik, ish-ministri socialist, Arben Malaj deklaroi se kishte marrë mesazhe kërcënuese nga Sekretari i...

FORUM

Prekja e gazetarëve, fundi i një Kryeministri

Nga Albana Vokshi Gjuha e urrejtjes së Edi Ramës, dhuna e vazhdueshme verbale, psikologjike, institucionale si dhe fizike,...

SPAK-u dhe reforma si PPP-të!

Nga Flamur Vezaj - Te nisesh reformen e drejtesise ketu e 5 vite me pare me modelin e...