E mërkurë, Nentor 20, 2019
Ballina Etiketimet Fatos Lubonja

Etiketim: Fatos Lubonja

“Populli të marrë armët ose…”, Fatos Lubonja komenton deklaratën e Metës:...

Analisti Fatos Lubonja teksa ka dhënë një opinion në lidhje me krizën politike në vend, ku kryefjala është Gjykata Kushtetuese, theksoi se përplasja Presidencë-qeveri...

Fatos Lubonja: Për partinë e njerëzve të “Astirit”

Nga Fatos Lubonja Fakti që qeveria, Policia, drejtësia, mediat më të rëndësishme, janë bërë palë me disa pak oligarkë e banditë kundër shumicës së shqiptarëve,...

Fatos Lubonja: Rilindja po kap çdo institucion. Kuvendi shkeli Kushtetutën

Votimi jo ligjor për dy anëtarët e Gjykatës Kushtetuese sot në Kuvend ka sjellë reagime të forta opinionin publik. Analisti Fatos Lubonja tha për...

”Gishti i ambasadorit të OSBE si metaforë”, ndërkombëtarët palë me Ramën

Nga: Fatos Lubonja Gishti i ngritur i ambasadorit të OSBE-së, Borschardt, ndaj protestuesve të “Astirit”, si përgjigje e thirrjes së tyre “Shame on you” dhe...

Lubonja: Rama e kalëroi sistemin, e degradoi më keq

Analisti Fatos Lubonja i ftuar në emisionin “Real Story” në “ News 24” tha se hapja e negociatave me Shqipërinë nga ana e BE...

“Aty nuk duhet të fusim duart”, Lubonja: Çfarë i mungon klasës...

Analisti Fatos Lubonja ka komentuar në një lidhje “Skype” në News24 zgjedhjet në Kosovë dhe fitoren e deritanishme të Vetëvendosjes së Albin Kurtit. Lubonja...

“Të fortët bëhen politikanë”, Lubonja: Kriza nuk zgjidhet me Reformën Zgjedhore

Analisti Fatos Lubonja tha në një lidhje me “Skype”, në rubrikën “Opinion”, në News24, se Reforma Zgjedhore nuk i jep fund krizës së thellë...

Letra e gazetarit dhe shkrimtarit Halil Laze për Enverin: Si më...

Nga Dashnor Kaloçi - Memorie.al Zbulohet letra e gazetarit dhe shkrimtarit të njohur, Halil Laze, (djalë dëshmori dhe nipi i Heroit të Popullit, Asim Zeneli), dërguar...

Tërmetet, Lubonja: Moment për të reflektuar, prezenca reale e shtetit është...

Analisti Fatos Lubonja ka ndarë me publikun nga studio e News24 ndjesitë dhe opinionin e tij për tërmetet që tronditën vendin dy ditët e...

Tahiri/ Lubonja: Prokurori e kastruar, provat të pamjaftueshme. Duhej hetuar si...

Analisti Fatos Lubonja mendon se nuk ka prova të mjaftueshme për të dënuar ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri. Në emisionin “Real Story” të gazetarit...

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Paloka: Pse e zgjat kot Rama shkarkimin e Presidentit?!

Nga Edi Paloka* Nuk e kuptoj cfare shqetesimi ka Rama per shkarkimin e Presidentit?! Cfare rendesie ka cfare...

Përse duhet vlerësuar dhe mbështetur Presidenti Meta

Prof. Lisen BASHKURTI Mbas pështjellimeve institucionale dhe politike, mbas kaosit opinional dhe mediatik është përsëri Presidenti Meta që...