Ballina Etiketimet Fatos Baxhaku

Etiketim: Fatos Baxhaku

Akademia e Shkencave për Baxhakun: E shpërnguli gazetarinë nga sallat tek...

Për ndarjen e parakohshme nga jeta të gazetarit, publicistit, Fatos Baxhaku, Akademia e Shkencave ka shprehur ngushëllimet. Përmes një mesazhi prekës, Akademia e Shkencave...

Atdheu…

Nga Fatos Baxhaku –Atdheu është vatra familjare, gardhi, era e mirë e shtëpisë, vendi ku e ndien veten të barabartë dhe të respektuar, bash atje...

Ndarja nga jeta e Baxhakut/ Rama: E pabesueshme, një tjetër mik...

''E pabesueshme por fatkeqësisht jeta është edhe kjo'', kështu e nis mesazhin e tij për ndarjen nga jeta të Fatos Baxhakut, kryeministri Edi Rama....

Politika vlerëson kontributin e Fatos Baxhakut

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, kryetari i PD, Lulzim Basha dhe zv/kryetari i LSI-së, Luan Rama kanë shprehur ngushëllimet për vdekjen e gazetarit dhe...

Shuhet gazetari dhe publicisti i mirënjohur shqiptar, Fatos Baxhaku

Fatos Baxhaku një nga pionieret e shtypit të pavarur që nga fillimi i viteve 90, autori i njohur i reportazheve të shkruara dhe televizive,...

REPORTAZHI/ Të miturit kundër fejesave me Kanun, apeli i dëshpëruar: Vetëm...

Nga Fatos Baxhaku Besa, aktivistja e “Word Vision”, i përballon me lehtë se ne kërcimet si prej cirku që bën makina 4X4 në rrugën e...

Historia e gazetës “KOHA JONË”

Gazeta “Koha Jonë” është e para gazetë e pavarur dhe private në Shqipëri, e cila është themeluar me datë 11 Maj 1991 në qytetin...

EDITORIAL

PS merr me dhunë drejtimin e këshillit në Shkodër. Ademi: Jam në detyrë (FOTO/VIDEO)

Mes tensioneve dhe përplasjeve të qytetarëve shkodranë me policinë, sot  Partia Socialiste ka mbledhur Këshillin e ri...

FORUM

Kim Mehmeti: Shqiptaria shkon udhës së vetë shkatërrimit?!

Nga Kim Mehmeti - Dashakeqët e shqiptarisë kurrë nuk e kanë pasur më lehtë se sot, sepse planet...

Gjekmarkaj: Katolikët shkodranë të padisin Edi Ramën për dëmtim të imazhit

Analisti Agron Gjekmarkaj është i bindur se mbështetja për Partinë Socialiste në Shkodër është akoma edhe me...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com