E martë, Korrik 16, 2019
Ballina Etiketimet Fatmir Xhafaj

Etiketim: Fatmir Xhafaj

Europol në Shqipëri, Xhafaj: Mundësi për çeljen e negociatave

Shqipëria bëhet vendi i parë në rajon ku Europol do të ketë një zyrë të tij. Ish-ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, e konsideron si...

Xhafaj për Prokurorinë: Disa çështje janë zvarritur dhe keqpërdorur

Deputeti i PS, Fatmir Xhafaj në Komisionin e Ligjeve ka folur për Prokurorinë e Përgjithshme. "Hetimet proaktive -thotë Xhafaj- janë pika të dobëta të Prokurorisë". "Disa...

Xhafaj për Prokurorinë: Disa çështje janë keqpërdorur

Deputeti i PS-së, Fatmir Xhafaj në Komisionin e Ligjeve ka folur për Prokurorinë e Përgjithshme. "Hetimet proaktive'',-thotë Xhafaj, ''janë pika të dobëta të Prokurorisë"....

Xhafaj: Reforma e pandalshme. Mazhoranca përgjegjësi për zbatimin e drejtë të...

Ish-ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, ka deklaruar se qeveria është dhe do të jetë e vendosur për implementimin e reformave të ndërmarra në sistemin...

“Ligjet për bizneset e tyre”/ Vetëm dy deputetë deklarojnë konfliktin e...

Kodi i Sjelljes i Kuvendit, i kufizon deputetët jo vetëm në veshje, fjalor apo sjellje të caktuara, por po ashtu i ndalon që të...

Ish-ministri Ditmir Bushati: Nuk duhet të jemi arrogantë, marrëveshje vetëm me...

Ish-ministri i jashtëm Ditmir Bushati më në fund foli në parlament. Fjalim me dinjitet dhe me personalitet. Ditmir Bushati tha se duhet urgjent të...

Xhafaj kundër qeverisë për Vetting-un në polici

Ish-ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj është treguar kritik ndaj ndryshimeve në ligjin për Vetting-un në Policinë e Shtetit. Gjatë fjalës në Kuvend, Xhafaj u...

Agron Gjekmarkaj: Rama i trajtoi gratë e Fierit, si Tahir Baçova...

Nga Agron Gjekmarkaj - Pranvera erdhi përsëri. Faleminderit o Edi Rama! E kush e besonte? Kush kishte kaq ëndrra? As më guximtari. Të paçim! Vërtet ishim të...

Fatmir Xhafaj: Një turp kjo që ndodhi sot në Kuvend

Deputeti Fatmir Xhafaj e cilëson të turpshme ngjarjen e ndodhur sot në sallën e seancave ku Edi Paloka i hodhi bojë kryeministrit Rama pasi...

Ndërkombëtarët vlerësojnë luftën ndaj kanabisit kur ministria drejtohej nga Xhafaj. Reagon...

Ish-ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka reaguar sot për rezultatet e raportit të Guardia di Finanza mbi luftën ndaj kanabisit në Shqipëri. Raporti thotë...

EDITORIAL

Krejt krimi i organizuar dhe mafia politike po hetojnë Presidentin

I gjithë llumi politik i mazhorancës, duke futur edhe disa deputetë pa pikë intelekti nga opozita e...

FORUM

Shqipëria drejt çmendurisë: Politika shkruan shkencën !

Nga Artan Fuga - Nga Deputetët po shkruajnë edhe ligjet e Njutonit, edhe ekuacionet e Makswellit! Sot e nesër...

Kim Mehmeti: Opozita i “dogji” mandatet, “Rilindja” është duke e “djegur” Shqipërinë

Shkruan Kim Mehmeti Nuk janë të pakuptimta, përbuzëse dhe çmendurake vetëm thëniet e Kryeministrit të Shqipërisë se vendi...