E mërkurë, Tetor 16, 2019
Ballina Etiketimet Fatmir Xhafaj

Etiketim: Fatmir Xhafaj

Xhafaj-qeverisë: Transparencë për dëmet e tërmetit

Ish-ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj nga foltoroja e Kuvendit ka kërkuar transparënce nga qeveria për dëmet që ka shkaktuar tërmeti. Xhafaj tha se tashmë...

“Vendim shkurajues për Tahirin”, Fatmir Xhafaj iu jep të drejtë ambasadave

Ambasada e SHBA dhe ajo e Britanisë kanë reaguar në lidhje me dënimin me shërbim prove të ish-ministrit Saimir Tahiri. Në reagimin e ambasadës amerikane,...

Xhafaj: Reformën në drejtësi s’ka forcë që ta ndalë

Deputeti socialist Fatmir Xhafaj, në vigjilje të 22 korrikut, ka përshëndetur kontributorët kryesorë që hartuan dhe mbështetën implementimin e reformës në drejtësi. Një prej tyre...

Europol në Shqipëri, Xhafaj: Mundësi për çeljen e negociatave

Shqipëria bëhet vendi i parë në rajon ku Europol do të ketë një zyrë të tij. Ish-ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, e konsideron si...

Xhafaj për Prokurorinë: Disa çështje janë zvarritur dhe keqpërdorur

Deputeti i PS, Fatmir Xhafaj në Komisionin e Ligjeve ka folur për Prokurorinë e Përgjithshme. "Hetimet proaktive -thotë Xhafaj- janë pika të dobëta të Prokurorisë". "Disa...

Xhafaj për Prokurorinë: Disa çështje janë keqpërdorur

Deputeti i PS-së, Fatmir Xhafaj në Komisionin e Ligjeve ka folur për Prokurorinë e Përgjithshme. "Hetimet proaktive'',-thotë Xhafaj, ''janë pika të dobëta të Prokurorisë"....

Xhafaj: Reforma e pandalshme. Mazhoranca përgjegjësi për zbatimin e drejtë të...

Ish-ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, ka deklaruar se qeveria është dhe do të jetë e vendosur për implementimin e reformave të ndërmarra në sistemin...

“Ligjet për bizneset e tyre”/ Vetëm dy deputetë deklarojnë konfliktin e...

Kodi i Sjelljes i Kuvendit, i kufizon deputetët jo vetëm në veshje, fjalor apo sjellje të caktuara, por po ashtu i ndalon që të...

Ish-ministri Ditmir Bushati: Nuk duhet të jemi arrogantë, marrëveshje vetëm me...

Ish-ministri i jashtëm Ditmir Bushati më në fund foli në parlament. Fjalim me dinjitet dhe me personalitet. Ditmir Bushati tha se duhet urgjent të...

Xhafaj kundër qeverisë për Vetting-un në polici

Ish-ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj është treguar kritik ndaj ndryshimeve në ligjin për Vetting-un në Policinë e Shtetit. Gjatë fjalës në Kuvend, Xhafaj u...

EDITORIAL

Luan Rama: Presidenti i Republikës, përtej emrit të Ilir Metës

Nga Luan Rama - Pa dashur të hyj në absurdin jo vetëm kushtetues e ligjor, por edhe logjik...

FORUM

Haje tani atë m.. që doje! Haje e mos u ngopsh kurrë!

Nga Agim Xhafka E bëra një spiunllik që në mëngjes. Shkova në polici e thashë se Berti, kushëriri...

Shqipëri: Qytetarë, mbani vesh, ju flet Edi Rama!

Censurë, fshirje e shkrimeve në internet, presion ndaj gazetarëve, kështu është situata e shtypit në Shqipëri, që...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com